Tworzenie kartek bożonarodzeniowych – inicjatywa OSP Rachowice 2017

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 11 Grudzień 201722:55 Brak odpowiedzi

godnie z harmonogramem wydarzeń zaplanowanych na czas Adwentu przez Ochotniczą Straż Pożarną we współpracy z sołtysem i Radą Sołecką Rachowice oraz Malola w dniu 10 grudnia 2017 roku odbyły się „Warsztaty manualne” podczas, których mieszkańcy Rachowic młodzi i dorośli, całe rodziny z dziećmi wspólnie tworzyli kartki świąteczne, które młodzi druhowie zaniosą osobom chorym, spędzającym Boże Narodzenie w szpitalach, hospicjach lub po prostu samotnie. Jakże szlachetny to pomysł i cel, który po prawdzie nic nie kosztuje, a można komuś sprawić wielką radość.
Inicjatywa taka jest pierwszą tego typu w naszej miejscowości. Pod artystycznym kierunkiem p. Marioli Nowrot powstawały naprawdę piękne i bardzo gustowne , rachowickie kartki bożonarodzeniowe.
Małe ręcznie robione arcydzieła powstawały przy świątecznej muzyce, kawie i piernikach, a przede wszystkim wspaniałej atmosferze i świetnym humorze.
Organizatorzy  wszystkim bardzo dziękują za przybycie i za tyle pięknych kartek. Powstało ich około 130, każda jest inna i zrobiona z serca.
Pani Mariola kieruje specjalne podziękowania:… „Organizatorom z OSP Rachowice, którzy zadbali o materiały, jak i super atmosferę, dzięki temu mogliśmy poczuć magię zbliżających się  Świąt. Mam nadzieję, że będzie więcej takich akcji.”
Zdjęcia patrz poniżej:

Tworzenie kartek bożonarodzeniowych 2017

 

Spotkanie ze Św. Mikołajem – będzie co wspominać

E-strona Sołectwa Rachowicewtorek, 5 Grudzień 201722:06 Brak odpowiedzi

W dniu 03/12/2017 r. o godz. 15.00 na placu przed remizą OSP Rachowice odbyło się „Spotkanie ze św. Mikołajem” Było to nie lada przeżycie dla najmłodszych mieszkańców naszego sołectwa ale i też ich rodziców i dziadków. Nasi strażacy zadbali o przygotowanie miejsca powitania św. Mikołaja, a także przywieźli go szczęśliwie i z honorami do zgromadzonych przed remizą dzieci.

Zimowa, śnieżna sceneria, wspaniała oprawa muzyczna, piękne dekoracje, płonące pochodnie, gorąca herbata i ciasteczka, ognisko przy którym można było się ogrzać stworzyły niezwykle radosny a zarazem podniosły charakter tej uroczystości. Dzieci bardzo mocno przeżywały ten moment, kiedy św. Mikołaj rozdawał im upragnione prezenty. Każde dziecko dostało też odblaskowe opaski bezpieczeństwa ufundowane przez Sołtysa i Radę Sołecką. Zabawom i wspólnym pląsom z Mikołajem nie byłoby końca, lecz Mikołaj musiał jeszcze w tym dniu odwiedzić też i inne dzieci . Żegnano go przy rozbłyskujących się na niebie racach.

Rachowickie dzieci wraz z rodzicami dziękują św. Mikołajowi za te wspaniałe chwile i niezapomniane spotkanie z Nim.

Zdajemy sobie sprawę, że było to możliwe dzięki wspólnemu wysiłkowi OSP Rachowice, Sołectwa i wielu osób wymienionych w poniższym sprawozdaniu OSP.

„Gorące podziękowania należą się następującym osobom:

– p. Bartłomiejowi Jerzy – za udostępnienie oświetlenia scenicznego,

– p. Januszowi Wyciślok – za udostępnienie podestu,

– p. Brygidzie Krotofil – za przygotowanie pomocników św. Mikołaja – aniołków,

– p. Monice Glagla – za prowadzenie imprezy,

– p. Grzegorzowi Masarczyk – za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia

oraz wszystkim strażakom OSP oraz Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej za kilkudniowe przygotowanie scenerii świątecznej.

Kilkanaście godzin przygotowań, kilka spotkań organizacyjnych, mnóstwo pomysłów i kilkanaście wspaniałych osób, dla których organizacja spotkania ze św. Mikołajem to była czysta przyjemność! To właśnie bez tych osób (oraz osoby robiącej zdjęcia i prowadzącej imprezę) dzisiejsze wydarzenie nie miałoby miejsca!!! Bardzo cieszymy się, że tak licznie przybyliście na dzisiejsze spotkanie ze św. Mikołajem. Dziękujemy za słowa uznania i każdy przejaw sympatii w naszym kierunku. To właśnie dla takich chwil warto się poświęcić”

Zdjęcia udostępniono poniżej:

Przygotowania do spotkania ze św. Mikołajem i przebieg uroczystości – zdjęcia wyk. OSP Rachowice

Radosne chwile ze św. Mikołajem

Adwentowe inicjatywy młodzieży z OSP Rachowice

E-strona Sołectwa Rachowiceczwartek, 30 Listopad 201712:51 Brak odpowiedzi

Z racji zbliżających się pięknych Świąt Bożego Narodzenia serdecznie zapraszamy do udziału w atrakcyjnych wydarzeniach w okresie adwentu, a organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną przy współpracy z sołtysem i Radą Sołecką Rachowice oraz Malola.

Szczegóły obok na plakacie!

Atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

 Po zeszłorocznych akcjach charytatywnych postanowiliśmy, aby również w tym roku zarazić Was wszystkich chęcią do pomagania!
Cała Ochotnicza Straż Pożarna wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą ma zaszczyt zaprosić Was do wspólnego działania.
Jednym z wydarzeń, które postanowiliśmy zorganizować 10 grudnia 2017 roku, będzie wspólne tworzenie kartek świątecznych, które następnie osobiście dostarczymy do osób chorych, spędzających Boże Narodzenie w szpitalach, hospicjach lub po prostu samotnie.
„Warsztaty manualne” odbędą się w naszej salce sołeckiej (budynek dawnej szkoły).
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, …bez wyjątku.
Niezależnie od wieku czy zdolności plastycznych. Zabierz mamę, dziadka czy sąsiadkę i po prostu przyjdź. Gwarantujemy dobrą zabawę w świątecznej atmosferze. Zapewniamy materiały, jedyne czego oczekujemy od Was, to żebyście przyszli i dobrze bawili się razem z Nami. Oby w tym drobnym geście udało nam się przekazać radość innym. Nie jesteś urodzonym artystą? Nie szkodzi! – na miejscu będzie czuwać wszystkim nam dobrze znana, niesamowicie uzdolniona Mariola Nowrot, która na pewno podsunie Wam mnóstwo pomysłów.

A zatem prosimy dołącz do wydarzenia, zaproś swoich bliskich, przyjaciół, krewnych.

Spotkamy si zatem  się w niedzielne popołudnie 10.12.2017, o godz. 14.30 przy ul. Wiejskiej 111 w Rachowicach.

 

 

Spotkanie zw Św. Mikołajem – zmiana daty spotkania

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 27 Listopad 201714:16 1 odpowiedź

 

Copyright ©2017 by Rada Sołecka Rachowice