13 maja wspomnienie M.B. Fatimskiej

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 12 maja 201410:09

 obecnie_trwa_czyszczenie_3809390We wtorek 13 b.m. wspomnienie M.B. Fatimskiej. W tym dniu w Rachowicach o godz. 18,0   Msza Święta z udziałem Biskupa Jana Wieczorka –  z podziękowaniem  za  odebrane łaski,  z   prośbą  o  błogosławieństwo  Boże  i  zdrowie w intencji  Matek.
Będzie to zarazem pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie  z różańcem i procesją z figurą Matki Bożej i ze świecami.

Czy pamiętamy jeszcze 13 maja 1981 r., kiedy na Placu św. Piotra rozległy się strzały? Młodsze pokolenie zna to tylko z lektur i z opowieści rodziców. Tamtego dnia Maryja, która imagesELGM6RH2była obecna przy Janie Pawle, sprawiła cud. Zmieniła tor pocisku. Jej Niepokalane Serce, jak potężny magnes odciągnęło w bok kulę niosącą dla Papieża wyrok śmierci. Czy nie powinniśmy przypomnieć sobie fatimskich ostrzeżeń i obietnic? Po zamachu Ojciec Święty przeczytał wszystkie dokumenty fatimskie i powiedział znamienne słowa: że zrozumiał, iż jedynym ocaleniem dla świata jest wypełnienie próśb Fatimskiej Pani.

Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Małe, ciche święto, a jak wiele ukrytych w nim treści. Jego przesłanie niesie z sobą nadzieję. Jego treść ukazuje nam konkretną drogę, jednoznaczne i jasno postawione wymagania:
„Kto w tym dniu uklęknie przed maryjnym ołtarzem i otworzy serce na słowa Maryi i na świadectwo papieża, ten sam stanie się świadkiem, jak wielkie rzeczy czyni nam Wszechmocny! I przyłączy się do śpiewu rozlegającego się we Fatimie, w Polsce i tylu innych miejscach świata, by wraz z niebem i ziemią śpiewać:”
 Litania do Matki Boga i ludzi (85.6)

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2020 by Rada Sołecka Rachowice