Refleksje po przejściu pątników przez Rachowice

E-strona Sołectwa Rachowicepiątek, 8 Sierpień 201421:17

2014-08-08 09.15.04Jesteśmy wzbogaceni o nowe doświadczenie, jakiego doznaliśmy udzielając gościny pielgrzymce, która po długiej wędrówce (z powodu pobłądzenia na trasie) zawitała do nas na nocleg z 7 na 8 bm.

Wcześniej czytając informację dotyczącą przyjęcia przez naszą rachowicką społeczność  pielgrzymki, zastanawialiśmy się, co kryje w sobie nazwa: PIELGRZYMKA MŁODZIEŻY RÓŻNYCH DRÓG I KULTUR ORAZ RODZIN. Myśleliśmy – jacy to będą ludzie? (więcej…)

Dzień Seniora w naszej Parafii

E-strona Sołectwa Rachowicepiątek, 8 Sierpień 201416:55

Namaszczenie chorychimagesH17X6KVJW dniu 6 sierpnia zgodnie z tradycją odbył się w naszej parafii DZIEŃ SENIORA. Ksiądz Proboszcz odprawił Mszę świętą w intencji wszystkich ludzi starszych i chorych naszej parafii, podczas której został udzielony sakrament chorych.  Po mszy dzięki inicjatywie księdza Proboszcza odbyło się uroczyste spotkanie przy kawie i smakołykach cukierniczych wyczarowanych przez nasze Panie. Panowała miła i przyjazna atmosfera. Ksiądz jako doskonały gospodarz nalewał kawę, częstował ciastem. Jest to jedno z nielicznych okazji do spotkań osób starszych.  Czas miło mija, pogłębiają się znajomości, osoby poznają się coraz lepiej – aż nie chce się z takich spotkań wychodzić.  Rodzi się myśl – to chyba znak czułości Boga.

W nawiązaniu do okolicznościowej homilii przytaczamy poniżej artykuł z tygodnika katolickiego NIEDZIELA:

czytaj więcej —> Dzień Seniora w parafii

Zdjęcia z uroczystości —> Dzień Seniora w Parafii p.w. Trójcy Świętej –  6 sierpnia 2014

 

Copyright ©2019 by Rada Sołecka Rachowice