Prymicje brata Symeona wyrazem wspólnoty i dziękczynienia

E-strona Sołectwa Rachowiceniedziela, 1 Marzec 201514:00

imagesM18LHQ22 Ksiądz Proboszcz Ogłosił datę Prymicji brata Symeona, które odbędą się 12.04.2015. Będzie to wielkie święto całej parafii, a jednoczenie wielkie wyróżnienie dla naszej wioski. Doczekaliśmy się tego zaszczytu po 200 latach oczekiwania. Tym większa będzie chrześcijańska radość związana z tym świętem i tym bardziej będzie wyjątkowe przeżycie Mszy św. Prymicyjnej. Zgodnie nie tylko ze zwyczajem, ale i mocą dekretów diecezjalnych Prymicję celebruje się w swojej rodzinnej parafii, pośród wiernych, wśród których się żyło i wzrastało. Jest to wyjątkowe wydarzenie w życiu parafii, zarówno dla wiernych, jak i duchownych a zarazem wielka radość z faktu, że to z pośród nas i naszej  wspólnoty parafialnej Bóg wybrał sobie kapłana. To łaska dla nas, bo ten nasz kapłan będzie się szczególnie za nas modlił. Żaden wysiłek nie jest za duży, żeby upiększyć uroczystość prymicyjną. Być może także dzięki niej, Bóg jeszcze kogoś spośród nas powoła do swej służby.

 Dlatego niech ten czas będzie stanowił szczególną sposobność dla ukazania chrześcijańskiej kultury świętowania.
Dla wszystkich, którzy będę brać udział w przygotowywaniach uroczystości niech będzie sposobnością do ukazania umiejętności przeżywania ważnych dla Parafii wydarzeń w klimacie pogody ducha, chętnego zaangażowania z kulturą i pomysłowością w przygotowaniach.

Ksiądz Proboszcz zapraszał: „włączmy się nie tylko w dekoracją drogi i kościoła, ale też pomagajmy rodzinie księdza prymicjanta w innych potrzebach –  aby w ten sposób pracą i modlitwą dziękować Bogu za kapłana z naszej parafii”.

Więcej o prymicjach: czytaj tutaj

NAMIOT FESTYNOWY

Grzegorz Masarczykniedziela, 1 Marzec 201513:54

Namiot festynowyRada Sołecka proponuje wynajem  zainteresowanym osobom i instytucjom namiotu festynowego . Wymiary to 12mx6m. Namiot posiada dwie ściany boczne (12m) oraz „komplety piwne” (ławki i stoły). Montaż namiotu następuje na wskazanym -odpowiednim – miejscu pod kierunkiem dwóch członków Rady Sołeckiej przy pomocy przynajmniej 5 osób dodatkowo-czas ok. 1 h.Pozostałe informacje pod nr. 511086520 ( lub 512540006)

Copyright ©2019 by Rada Sołecka Rachowice