350-lecie kościoła p.w. Trójcy Świętej w Rachowicach

E-strona Sołectwa Rachowicepiątek, 28 czerwca 201315:12

Jubileusz 350-lecia kościoła p.w. Trójcy Świętej w Rachowicach

Obchody jubileuszu 350-lecia naszego kościoła p.w. Trójcy Świętej w Rachowicach nabrały szczególnego znaczenia z racji trwającego w Kościele powszechnym Roku Wiary. Miały one cel duchowy, jakim jest uzmysłowienie nam wiernym, co to znaczy „Być solą ziemi. Innym celem było przybliżyć pojęcie ”Kościół domem i szkołą komunii”, które to pojęcia wiążą się z programem duszpasterskim Kościoła w Polsce.

Obchody były uroczyście celebrowane podczas Jubileuszowej Odpustowej Mszy Świętej przez Biskupa Jana Wieczorka i z udziałem licznego grona zaproszonych księży. Podczas tej mszy szczególne znaczenie dla osób, które duchowo przygotowały się do przeżycia tych uroczystości miało błogosławieństwo Księdza Biskupa. Takie doniosłe wydarzenie jak jubileuszowe obchody mają dla wiernych parafian wielkie znaczenie dla pogłębienia zrozumienia istoty zagadnień życia chrześcijańskiego i bieżących spraw w świecie i Kościele. Są w życiu daty, o których się pamięta, które wywołują wspomnienia, wobec których nie jest się obojętnym. Postawienie pierwszego kościoła na obecnym miejscu było ważnym wydarzeniem dla wówczas żyjących mieszkańców Rachowic i sąsiednich miejscowości, jak i dalszych pokoleń związanych z tą parafią. Jubileusz to święto dziękczynienia. Dlatego ten czas był dla nas wszystkich okresem świętowania. Był to czas na składanie dziękczynienia ludziom, były momenty na zgłębianie bogatej historii miejsca, w którym żyjemy. Ten czas sprawił, że staliśmy się umocnieni duchem, odnowieni umysłem dla dalszego trudu podejmowania naszych zadań. Oby nie brakło nam ducha wytrwałości i wierności, objawiających się w świadectwie życia. Obyśmy byli „Bożą pszenicą, posianą w glebę świata, i wydającą plon stokrotny, solą ziemi i światłem świata”.

W przygotowanie obchodów Jubileuszu 350-lecia zorganizowane przez naszą Parafię p.w. Trójcy Świętej włączyły się bardzo aktywnie Rachowicka Rada Sołecka oraz Leśna Knajpka w Rachowicach,  nie zapominając o hojnych naszych Sponsorach. I tak mieszkańcy Rachowic oraz okolicznych miejscowości oraz zaproszeni goście mieli okazję w ciągu dwóch dni uczestniczyć w bardzo bogatym programie Rodzinnego Festynu Odpustowego, który był zorganizowany dla uświetnienia tych wydarzeń na placu wokół Leśnej Knajpki w Rachowicach przy ul. Wiejskiej, w dniach od 25 do 26 maja 2013r.

Zaproszenie na Festyn z okazji 350-lecia kosc. p.w.Trójcy Sw.

Żeby obejrzeć zdjęcia  kliknij tutaj

« nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2020 by Rada Sołecka Rachowice