Spotkanie młodzieży na Wieczorze Papieskim w Bojszowie

E-strona Sołectwa Rachowicepiątek, 25 października 201919:11

18 października, wieczorem, w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bojszowie odbył się Wieczór Papieski, którego motywem przewodnim była sentencja „Totus Tuus”,skierowana do młodzieży a szczególnie należącej do dekanatu pławniowickiego.
Cały kościół wypełniony był młodymi, którym w dużej mierze towarzyszyli rodzice a także licznie przybyłymi innymi wiernymi. Nabożeństwo rozpoczęło się śpiewem pieśni maryjnych, które były wprowadzeniem w różaniec odmawiany w różnych językach, z rozważaniami dla młodych i słowami Jana Pawła II. W dalszej części był wyświetlany film ukazujący przyjazd papieża Jana Pawła II do Gliwic i konferencję papieża skierowaną do młodych podczas innej pielgrzymki.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa młodych zawierzających swoje życie Panu Jezusowi.
Wokalno-instrumentalnie nabożeństwu towarzyszył zespół „Ave” z Pławniowic. Po zakończeniu nabożeństwa, przed wejściem do kościoła młodzi wspólnie spędzili czas na  zabawach integracyjnych.

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2024 by Rada Sołecka Rachowice