Błogosławieństwo prymicyjne

E-strona Sołectwa Rachowiceniedziela, 12 kwietnia 201522:06

20150412_173323„Błogosławieństwo Boga wszechmogącego niech zstąpi na ciebie i pozostanie na zawsze. W imię Ojca + i Syna, i Ducha Świętego. Amen.”

Należy podkreślić szczególną wartość błogosławieństwa prymicyjnego, z którym związana jest łaska odpustu zupełnego. Prymicjant udziela błogosławieństwa indywidualnego ze specjalną za każdym razem modlitwą: kapłanom, klerykom, rodzicom, osobom konsekrowanym, rodzinie oraz wszystkim pozostałym uczestnikom uroczystości.

Błogosławieństwo prymicyjne to osobiste spotkanie z człowiekiem, który wszystko oddał Bogu i to oddanie jest w nim jeszcze takie świeże, święte. Dla niego błogosławieństwo prymicyjne też jest dużym przeżyciem. Poza tym do tego gestu jest przywiązany odpust zupełny, więc zawsze jest czymś szczególnym.
Pamiątka z prymicji-blogosławieństwoProrok Symeon
Zwyczajowo rozdawane są wiernym obrazki na pamiątkę błogosławieństwa prymicyjnego.
Na tych obrazkach najczęściej utrwalone są ideały i osobiste spojrzenie na rozpoczynającą się posługę kapłańską. Na stronie awersu, widnieje wizerunek często odnoszący się bezpośrednio lub pośrednio do kapłaństwa, natomiast na rewersie umieszcza się cytat z Pisma Świętego oraz wyraz błogosławieństwa nowego Kapłana. Ów cytat to właśnie zazwyczaj skondensowana wizja kapłaństwa, którą ma rozpoczynający posługę nowy kapłan

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2024 by Rada Sołecka Rachowice