Boże Ciało w Rachowicach

E-strona Sołectwa Rachowiceczwartek, 20 czerwca 201920:35

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, znana powszechnie jako Boże Ciało, jest dziękczynieniem za ustanowienie Najświętszego Sakramentu.
Pan Jezus powiedział: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”
Sens tej Uroczystości pięknie oddał ks. Józef Tischner: „W Eucharystii i poprzez Eucharystię dokonuje się coś istotnego: Bóg staje się bezustannie naszym Bogiem. On nasz a my Jego. Niezwykłe doświadczenie Miłości staje się udziałem każdego, kto wchodzi w komunię z Bogiem. Stajemy wobec perspektywy odzyskania świata. Nasz świat nabiera nowego sensu. Nasz bliski staje się naprawdę naszym bliźnim. Śmierć nie straszy unicestwieniem a bliźni zdradą. Gdy wraca Miłość, świat jakby na nowo się zaczyna.”
Procesja – to nawiązanie do dawnego zwyczaju zabierania w podróż eucharystii dla ochrony przed niebezpieczeństwami.
Ołtarze symbolizują miejsce obecności Boga wśród ludzi, którego zapraszamy do wszystkich sfer naszego życia. Ołtarz jest pojmowany jako miejsce, wokół którego gromadzą się wierni, aby korzystać z ofiary Jezusa Chrystusa – wchodzić w komunię z Jezusem i ludźmi. Podczas procesji wierni zatrzymują się zawsze przed czterema ołtarzami. Liczba ta związana jest z czterema ewangelistami.
Sypania kwiatków
Kwiaty są symbolem i znakiem miłości i wdzięczności każdego z nas wobec Boga, który przychodzi w swej Obecności do nas słabych i grzesznych.

                                                          Zdjęcia z uroczystości Bożego Ciała

Ksiądz proboszcz dziękuje za liczny udział w procesji, za przygotowanie ołtarzy i przyozdobienie naszych ulic i domów, dziękuje mamom, które przygotowały swoje dzieci do sypania kwiatów i oczywiście dziękuje dzieciom, górnikom i młodzieży, którzy nieśli  sztandary i feretrony i baldachim oraz orkiestrze, która  towarzyszyła w czasie procesji.

Źródło informacji: Nidzica wm.pl – informacje
starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2024 by Rada Sołecka Rachowice