Czas pielgrzymowania, to czas spotkania człowieka z Bogiem

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 25 sierpnia 201422:53

W Sanktuarium franciszkańskim na Górze św. Anny, w Archivum Calvaricum odnotowywane są wszystkie pielgrzymki. Tegoroczna piesza ślubowana pielgrzymka naszej Parafii p.w. Trójcy Świętej będzie tam odnotowana, jako już 233.

DSC05760„Na pielgrzymkę wyruszyliśmy pokrzepieni modlitwą w dniu 15 sierpnia o godzinie 5 rano spod kościoła parafialnego w Rachowicach.  W tym roku wzięło w niej udział nieco ponad 70 osób, a razem z nami   ksiądz Wikary – Krzysztof. Ksiądz Proboszcz witał nas już tam na miejscu. Wśród pielgrzymów zauważało się osoby, które uczestniczą w pielgrzymkach corocznie. Jedni  nazywają to tradycją, inni nadają takiemu pielgrzymowaniu rangę pewnego prestiżu a  to po prostu innymi słowy – wierność.  Pielgrzymowanie to czas na wspólnotową i osobistą modlitwę i refleksję. To czas wspólnoty ludzi, atmosfery wzajemnego zrozumienia, akceptacji. A przede wszystkim to czas spotkania człowieka z Bogiem.

Pogoda dopisała, co sprzyjało dobremu samopoczuciu i atmosferze. Dotarliśmy na Górę Św. Anny wszyscy. Chociaż zmęczeni, ale szczęśliwi. I już o godz. 15, po modlitwie, obiedzie i krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy we mszy świętej w intencji pielgrzymów. Dołączyli wtedy do nas nasi bliscy i znajomi zmotoryzowani oraz rowerzyści.  Po mszy św. zostaliśmy oficjalnie przywitani przez Gospodarzy Bazyliki i Wzgórza.

Obchody na Górze Św. Anny trwały do niedzieli, 17 sierpnia.”

W  niedzielę 24.08. odbyła się  msza święta dziękczynna w intencji pielgrzymów z Góry św. Anny, podczas której ks. Proboszcz  serdecznie podziękował wszystkim pątnikom oraz naszej orkiestrze z Rachowic za towarzyszenie w pielgrzymce na Górę św. Anny.

Więcej niech dopowiedzą zdjęcia —>tu można obejrzeć i pobrać

Opracowano na podst.. relacji p. Anny z Rachowic - uczestniczącej w tej pielgrzymce.
starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2023 by Rada Sołecka Rachowice