Czas rozstania, czas pożegnania księdza Wikarego

E-strona Sołectwa Rachowicewtorek, 25 sierpnia 201516:07

Ksiądz Krzysztof Dulęba - nasz WikariuszW dniu 25.08.2015 ks. mgr Krzysztof Dulęba kończy na mocy dekretu diecezjalnego posługę duszpasterską w charakterze Wikariusza w naszej parafii z racji tego, że został mianowany ojcem duchownym w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchowym w Opolu.
Był z nami przez dwa lata zaskarbiając sobie w tym czasie  sympatię parafian.
Podczas uroczystej niedzielnej Mszy Świętej pożegnaliśmy ks. Krzysztofa we wszystkich kościołach naszej parafii.
Ksiądz Krzysztof wygłosił swoje ostatnie kazanie, a po nim zwrócił się do mieszkańców dziękując za czas posługi duszpasterskiej w naszej parafii i prosząc o pamięć oraz modlitwę w Jego intencji. Ksiądz Proboszcz jak również przedstawiciele mieszkańców parafii w ciepłych słowach pożegnali księdza Krzysztofa dziękując za czas posługi i  wyrażając nadzieję, że będzie On częstym gościem w naszej parafii. Były kwiaty i łzy wzruszenia.

Drogi Księże Krzysztofie

W tym szczególnym dniu dla Ciebie i dla nas Parafian Rachowic, Sierakowic i Goszyc wyrażamy wdzięczność Bogu za dar poznania Ciebie, wspaniałego kapłana i dobrego człowieka. Dziękujemy Ci za trud i pracę oraz ciepły uśmiech i serdeczność. Dałeś się poznać jako człowiek sympatyczny, odpowiedzialny, wrażliwy i wyrozumiały. Poświęcałeś wiele uwagi najmłodszym parafianom, wykazując się wielką cierpliwością i życzliwością. Pokazywałeś, że dobry humor, a przede wszystkim uśmiech jest niezbędny w kontaktach z Panem Bogiem.

Księże Krzysztofie pragniemy  podziękować Ci za Twoje świadectwo żywej wiary, za piękne słowa, kierowane do nas podczas homilii. Jesteśmy pełni podziwu, dla wspaniale wypełnianej przez Ciebie posługi, dla kształtu i rozwoju Twojego apostolskiego powołania.

Życzymy, aby w dalszej drodze Twojego kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Ci Łaska Boża i moc Ducha Świętego.

Życzymy abyś, dzięki tej Mocy miał siłę do pokonywania wszelkich trudności i nigdy nie przestawał cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi; by Twoje serce przepełniała Miłość, którą będziesz mógł się dzielić z potrzebującymi i czerpać radość ze służby Bogu i bliźniemu.

Wyrazem naszego szczerego podziękowania niech będzie symboliczny bukiet kwiatów a także zapewnienie o naszej modlitwie.

Szczęść Boże  imagesCAN5643X

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice