Dołączamy się do parafialnej akcji wsparcia misji Ojca Symeona

E-strona Sołectwa Rachowiceśroda, 6 kwietnia 201622:11
O. Symeon na misji w Afryce
O. Symeon na misji w Afryce

W ogłoszeniach parafialnych na tydzień od 2016-04-03 do 2016-04-03 jest następująca informacja:
W najbliższą niedzielę w Rachowicach o godz. 11.00 będzie odprawiona msza św. dziękczynna O. Symeona w Pierwszą Rocznicę Święceń Kapłańskich z uroczystym wręczeniem krzyża misyjnego. W tym roku w czerwcu O. Symeon wyjedzie na stałe na misję do Afryki, dlatego chcemy mu też w jakiś sposób pomóc w przygotowaniu wyjazdu. W związku z tym w przyszłą w sobotę i niedzielę po mszy św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.

Niedawno na naszej „oficjalnej stronie Sołectwa Rachowice” też była podobna prośba o wsparcie dla misji, skierowana do ludzi dobrej woli wyrażona w poniższym wpisie p.t. „Wesprzyj misję” link: https://rachowice.eu/?p=5083

W tym miejscu nasuwa się myśl, że mogłaby to być również ofiara w postaci wpłaty na konto:
Na misje:
Prowincjalny Sekretarz ds. Ewangelizacji Misyjnej PKO BP o/ K-ce nr 31 1020 2313 0000 3102 0175 1783
Tytuł wpłaty: dla O. Symeona
Nie wiem czy wolno mi sugerować jeszcze coś innego, gdyby znalazły się osoby, które zdeklarowałyby się na formę comiesięcznego zlecenia stałego na przestrzeni dowolnego okresu czasu.

Czytaliśmy niemal wszyscy pasjonujące a zarazem przejmujące listy z afrykańskiej misji O. Symeona pisane w formie opowieści w cyklu „Po krańce świata”. Wiemy jak dramatycznie trudne są tam warunki bytowania i pracy Ojca Symeona bezgranicznie zaangażowanego w to, co robi, a który nie myśląc o swoich potrzebach przeznacza wszystko, co może dzieciom afrykańskim oraz wspiera ich rodziców.

Oprac. E-strona Sołectwa Rachowice

 

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice