Dzień Matki – 26 maja

Grzegorz Masarczykniedziela, 25 maja 201418:09

Karol Wojtyła z MatkąDzień Matki – w tym dniu w każdym z nas odżywa blask wspomnień z nutką melancholii, a w nich Ona – troskliwa, czuła, kochana i taka jeszcze młoda… jakby te czasy, wróciły. W tym dniu wyraźnie czujemy, że matka to dar od Boga, który kocha i kochać nas będzie. Matka to bezcenny skarb.

Podziękowanie każdej kobiecie za to, co przedstawia sobą w życiu ludzkości najpiękniej wyraził św. Jan Paweł II: 

„Dziękujemy ci, kobieto-matko, która w swym łonie nosisz istotę ludzką w radości i trudzie jedynego doświadczenia, które sprawia, że stajesz się Bożym uśmiechem dla przychodzącego na świat dziecka, przewodniczką dla jego pierwszych kroków, oparciem w okresie dorastania i punktem odniesienia na dalszej drodze życia.

Dziękujemy ci, ……która nierozerwalnie łączysz swój los z losem męża, aby poprzez wzajemne obdarowywanie się służyć komunii i życiu.

Dziękujemy ci, …….która wnosisz w dom rodzinny, a następnie w całe życie społeczne bogactwo twej wrażliwości, intuicji, ofiarności i stałości.

Dziękujemy ci …….która wnosisz w kształtowanie kultury zdolnej połączyć rozum i uczucie, w życie zawsze otwarte na zmysł „tajemnicy”, w budowanie bardziej ludzkich struktur.

Dziękujemy ci, kobieto, za to, że jesteś kobietą! Zdolnością postrzegania cechującą twą kobiecość wzbogacasz właściwe zrozumienie świata i dajesz wkład w pełną prawdę o związkach między ludźmi.”

Przyłączamy się do tych życzeń chyląc ze wzruszeniem czoła przed każdą matką,

Sołtys i Rada Sołecka

 

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice