Festiwal Życia 6-9 lipca w Rachowicach

E-strona Sołectwa Rachowiceniedziela, 12 lipca 202023:14

W ubiegłym tygodniu (6-9 lipca)  w Rachowicach odbył się Festiwal Życia dla młodzieży dekanatu Pławniowickiego pod patronatem Burmistrza Sośnicowic. Łącznie wzięło w nim udział 70 osób! W planie pojawiły się m.in.  nabożeństwa, codzienna Eucharystia, Droga Krzyżowa ulicami miejscowości, Koncert Ministrantów z Katowic, Uwielbienie z zespołem Ad Maiorem Dei Gloriam w Grocie, spotkanie z biegaczem i podróżnikiem Tomaszem Sobanią, wspólne podchody, gry, zabawy, wycieczka rowerowa do „Magdalenki”.
Festiwal mógł się odbyć dzięki hojności wielu firm i organizacji.
Dziękujemy Caritas Parafii, a także sołectwom Rachowice, Sierakowice i Goszyce. Wiele pomocy i wsparcia otrzymaliśmy ze strony OSP Rachowice i Sierakowice, Piekarni Bojszów, Restauracji Złoty Bażant i Barowi Smakosz. Wielu parafian ale i nie tylko włączyło się także w to dzieło, choć wymienić każdego z osobna nie jesteśmy w stanie! Wszystkim natomiast gorąco z serca dziękujemy i razem z młodymi modliliśmy się za dobroć ludzi i nadal otaczamy naszą modlitwą. Z serca płynące od młodych – Bóg zapłać!

6.07.2020 PONIEDZIAŁEK DZIEŃ I

Pierwszy dzień Festiwalu Życia! Co to był za dzień!

Rozpoczęliśmy wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele, a także nabożeństwem powołaniowym, w trakcie którego każdy z nas, mógł symbolicznie wrzucić swoje troski do ognia Bożej Miłości

Po krótkim poznaniu się i wspólnym posiłku odbyły się spotkania w małych grupach.

O godz. 18.00 rozpoczęliśmy wspólną Eucharystię z ks. Biskupem Andrzejem Iwaneckim. W trakcie Mszy towarzyszyła nam Nasza Schola oraz Orkiestra Dęta z Rachowic.

A wieczorem w naszej Przystani gościem był Tomasz Sobania!
Niesamowity człowiek, który ma swoim koncie mnóstwo przygód i jest dla nas wielką inspiracją.

https://www.facebook.com/parafiarachowice/photos/pcb.156679372649457/156677409316320/?type=3&theater

7.07.2020 WTOREK DZIEŃ II

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wspólnej jutrzni a następnie budowaliśmy Arki w domach.
O godzinie 14:00 rozpoczęliśmy wspólne szukanie zwierzaków do Arki czyli nasze podchody.
Później była praca w małych grupach, gdzie mamy okazję doświadczyć wspólnoty i wymieniać się przemyśleniami dotyczącymi naszej wiary ale nie tylko.
Dziś odwiedzili nas w naszej Przystani ks. Dawid z Ujazdu Parafia św. Andrzeja w Ujeździe, a także ks. Mateusz z Ozimka. Towarzyszyli nam dziś w nabożeństwie, spowiedzi świętej, a także wspólnej Eucharystii. Dziękujemy im za ich obecność!

https://www.facebook.com/parafiarachowice/photos/pcb.157005062616888/157004382616956/?type=3&theater

Po nabożeństwie, spowiedzi świętej, a także wspólnej Eucharystii zajadaliśmy kolejne pyszne ciasta ofiarowane nam przez parafian, a także drożdżówki z piekarni z Bojszowa.
W namiocie SPOTKAŃ czekała na nas kolejna atrakcja – karaoke i tańce na zielonej Rachowickiej przystani. Co jedna drużyna to lepsze pomysły..

Dzień zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego wraz z Naszą Scholą.

https://www.facebook.com/parafiarachowice/photos/pcb.157114022605992/157113389272722/?type=3&theater

8.07.2020 ŚRODA DZIEŃ III

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy wspólną modlitwą poranną – jutrznią. Po krótkim posileniu się, ruszyliśmy w trasę „kółkiem po świętość”. Naszym punktem docelowym była Kaplica Świętej Marii Magdaleny znajdująca się nieopodal naszej parafii. W wyprawie rowerowej brało udział ponad 40 uczestników festiwalu‼

Po dotarciu do celu usłyszeliśmy krótką historię kaplicy i mieliśmy okazję pomodlić się w ciszy. Spotkaliśmy na trasie ks. Joachima Kozę i ks. Wojciecha Dąbka.

Następnie udaliśmy się do pobliskich Goszyc gdzie czekały na nas stoły pełne domowych ciast, babeczek i napojów!  Mieszkańcy Goszyc ugościli nas bardzo serdecznie za co im dziękujemy‼

Łącznie przebyliśmy trasę 25 kilometrów jadąc głównie trasami leśnymi i polnymi.

Po przybyciu na teren PRZYSTANI czekały na nas gorące jeszcze, swojskie pączki przygotowane dla na przez jedną z parafianek…

https://www.facebook.com/parafiarachowice/photos/pcb.157226425928085/157225992594795/?type=3&theater

Po intensywnej wyprawie rowerowej mieliśmy chwilę przerwy w naszej Przystani.

O godz. 15.00 wspólnie pomodliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Był także czas na pracę w małych grupach i poczęstunek – znów czekały na nas pyszne swojskie wypieki – dziękujemy Wam!
Następnie z wielką radością i uśmiechem wspólnie dalej bawiliśmy się w różne gry i intensywne zabawy

Po wspólnej Eucharystii udaliśmy się spacerem do Groty w Rachowicach. Tam czekały na nas niespodzianki!
Rozpoczęliśmy od zajadania się ciepłą zupą z Restauracja Złoty Bażant  były również kolejne sponsorowane pączki

Mimo deszczu, który wydawałby się być przeszkodą… Wspólnie pośpiewaliśmy z ekipą MWM – Ministrancka Wytwórnia Muzyczna – daliście czadu!!

Punktem kulminacyjnym dnia było spotkanie z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie i Uwielbianie go wraz z Zespół Ad Maiorem Dei Gloriam z Brzezinki.

Całe to wydarzenie od strony technicznej przygotowali: Dj Bartol – Bart Sound i OSP Rachowice za co im serdecznie i z serca dziękujemy.

https://www.facebook.com/parafiarachowice/photos/pcb.157462935904434/157462362571158/?type=3&theater

https://www.facebook.com/FotoeyesIzabellaPaskuda/photos/pcb.1838833339626484/1838829396293545/?type=3&theater

9.07.2020 CZWARTEK DZIEŃ IV

Tradycyjnie już rozpoczęliśmy dzień od wspólnego treningu z Ks. Mariuszem. Aktywność która miała być w założeniu tylko dla chętnych okazała się pewniakiem. Na planie  była macarena, belgijka, heeey bejbe itd.

Wczoraj odwiedził nas także Ks. Marcin Paś – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, z którym mogliśmy wspólnie przejść wspaniale przygotowaną Drogę Krzyżową ulicami Rachowic, od Krzyża Misyjnego przez ul. Słoneczną, aż do stawku. Wracając z Drogi Krzyżowej ulicą Wiejską głośno ogłosiliśmy że jesteśmy OFICJALNI CHULIGANI JEZUSA!

Z uśmiechem na ustach wróciliśmy do Przystani i zajadając kolejne pyszne domowe ciasta nabraliśmy sił do ostatnich godzin Festiwalu.

Po podsumowujących pracach w małych grupach mogliśmy wspólnie z parafianami podziękować Jezusowi podczas Eucharystii za dar spotkania na Festiwalu. Za nowe doświadczenia, przyjaźnie, pięknie zbudowaną wspólnotę. Podczas gdy my byliśmy w Kościele, na placu festiwalowym Panowie grillowali dla nas sponsorowane kiełbaski.

Przyszedł czas na podsumowanie całego przedsięwzięcia, podziękowania, łzy radości i wzruszenia. Szczęśliwie przeżyliśmy ten pełen wrażeń dla serca i ducha tydzień. Największe podziękowania kierujemy do Pana Boga za możliwość spotkania się i dar wiary, bo dzięki niej się tu znaleźliśmy.

Zaraz potem słowo DZIĘKUJĘ skierowane było do naszego ks. Mariusz Setlak za Jego motor do działania! Jesteś dla nas prawdziwym przykładem wiary i naszym duszpasterzem!

Cieszymy się także z tego, że nasi goście zarówno z DDM Gliwice Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży, a także Tomasz Sobania odwiedzili nas w ostatnim dniu Festiwalu Życia.

Po krótkiej gwiezdnej dyskotece mogliśmy po raz ostatni wspólnie zaśpiewać z Naszą Scholą Apel Maryjny.
A później były już tylko łzy wzruszenia i smutku, że rano będzie po wszystkim…

Jesteśmy wdzięczni za wszystkie osoby jakkolwiek zaangażowane w to przepiękne dzieło, które pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo, może i na zawsze.. a być może to początek czegoś pięknego?

Wiemy jedno… Było GIT I BAJERA ‼‼‼

https://www.facebook.com/parafiarachowice/photos/pcb.157774879206573/157774272539967/?type=3&theater

https://www.facebook.com/parafiarachowice/videos/675313519714621/?epa=SEARCH_BOX

 

 

 

 

 

 

 

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice