Kultura

Mały mistrz trąbkiWspółczesna praktyka kulturalna wynika nie tyle z obcowania z dziełem, ale na obcowaniu człowieka z człowiekiem jest formą bycia razem.  W tym podejściu wydarzenie kulturalne staje się  tłem i pretekstem do spotkania towarzyskiego.  Inaczej mówiąc kultura dziś, to przede wszystkim forma obcowania międzyludzkiego. I tak dzieje się na naszej wsi. Wszystkie opisane wcześniej spotkania z okazji Majówek, Festynów, Dożynek, Babskiego Combra, Obchodów Rocznicowych, których nie brakuje w Rachowicach, to znakomita okazja dla rozwoju  kultury materialnej i duchowej całej społeczności ale i też naszej osobistej.
Przejawami  kultury jest   odradzanie się tradycji regionalnej, do której z mozołem  docieramy dzięki działaniom ” Stowarzyszenia Nasze Rachowice”.

Kultura rozumiana w takim znaczeniu jak:  Teatry, Koncerty, Widowiska, Kabarety, Rozrywki dla dzieci, Sport  może być dzięki internetowi dostępna dla nas w każdym miejscu w Polsce i w wybranym terminie. A już niebywałym komfortem jest możliwość tańszego zakupienia biletu bez ruszania się z domu. Poniżej zachęcamy do prześledzenia możliwości spędzenia wolnego czasu dzięki dobrej rozrywce:

images74C6Z1K4

 

 

Ogólnopolski Informator Kulturalny: Repertuar imprez kulturalnych w Polsce

Możliwość zakupu e-biletów na wszystkie imprezy w Polsce: Zakup biletów przez internet

Gliwicki Teatr  Muzyczny – Repertuar, bilety

Kino Amok – Kolejne transmisje na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku w kinie AMOK

Opera Śląska – Repertuar, bilety

Multikino Zabrze – Repertuar, bilety

Cinema City w Forum Gliwice – Repertuar, bilety

Imprezy Sportowe (Portal dla kibiców) – Kalendarz imprez sportowych w Polsce

 

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice