Jubileuszowy XV Dzień Papieski

E-strona Sołectwa Rachowicesobota, 10 października 201515:13

Dzień papieskiJan Paweł II – Patron Rodziny. Pod takim hasłem 11 października obchodzimy jubileuszowy XV Dzień Papieski. W tym dniu, tradycyjnie w całej Polsce i poza jej granicami, organizowana jest zbiórka na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundacja od piętnastu już lat obejmuje opieką finansową i formacyjną blisko 2500 młodych osób. Stypendyści nazywani są żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Tworzą go uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także już ponad 1000 studentów z 60 uczelni, w tym zagranicznych.

Podstawowe kryteria otrzymania stypendium to średnia ocen – minimum 4,8, pochodzenie z małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz trudna sytuacja finansowa.

Tysiące podopiecznych fundacji, w tym absolwentów wchodzących już w dorosłe samodzielne życie, przyznaje, że wartość programu stypendialnego fundacji stanowi nie tylko pomoc finansowa, ale przede wszystkim możliwość nawiązania relacji z ludźmi z całej Polski podczas corocznych wakacyjnych obozów integracyjno-formacyjnych, organizowanych w największych polskich miastach. Stypendyści próbują się odwdzięczyć, pomagając na co dzień jako wolontariusze w hospicjach, domach opieki czy świetlicach dla dzieci.

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice