Kaplica Objawień w Fatimie „na żywo”

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 8 września 201412:49

Kaplica Objawień w FatimieW ostatnich Ogłoszeniach Parafialnych ks. Proboszcz zwrócił uwagę, że w tym miesiącu dzień 13 września przypada w sobotę, a zatem Nabożeństwo Fatimskie z Procesją Fatimską zostaje przeniesione tym razem na niedzielę i odbędzie się w Rachowicach o godz. 16.00.

W przyszłości, gdy taka sytuacja wystąpi msza i Nabożeństwo Fatimskie będzie odprawiane w piątek, gdyż w Fatimie uroczystości rozpoczynają się zawsze 12 wieczorem a kończą się w południe 13 danego miesiąca.

Ks. Proboszcz zachęca do oglądania na żywo w internecie, tego, co wydarza się w Kaplicy Objawień.

 tu proszę kliknąć

Kaplica Objawień, zwana „sercem” sanktuarium maryjnego w Fatimie, jest widoczna na żywo przez całą dobę w internecie. Usługę tę wprowadzono z powodu licznych próśb internautów, jakie napływały do sanktuarium..

Dzięki kamerze zainstalowanej w kaplicy, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

Postument, na którym w kaplicy Objawień stoi figura Matki Bożej Różańcowej, znajduje się w miejscu, w którym rósł nieistniejący już dziś dąb o wysokości jednego metra, na którym w 1917 r. Matka Boża ukazała się bł. Hiacyncie i Franciszkowi Marto oraz słudze Bożej Łucji dos Santos.

Budowa tej kaplicy, rozpoczęta w 1919 r., była odpowiedzią na wyraźne życzenie Maryi. Pierwszą Mszę św. odprawiono tam 13 października 1921 r., w czwartą rocznicę ostatniego objawienia.

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice