Msza Święta Dożynkowa 2015 r.

E-strona Sołectwa Rachowiceniedziela, 30 sierpnia 201513:53

2015-08-30 08.05.47W naszej Parafii p.w. Trójcy Świętej odbyła się we wszystkich kościołach MSZA ŚWIĘTA DOŻYNKOWA dziękczynna za żniwa, za Chleb powszedni, w intencji Rolników o błogosławieństwo Boże w pracy na roli i za wszystkich Parafian, aby w zdrowiu i pokoju spożywali Dary Ziemi.

W słowach błogosławieństwa Bożych Darów był zawarty akt dziękczynienia Bogu za tegoroczne plony oraz prośba o błogosławieństwo dla ziemi oraz dla człowieka, aby na niej pracował i rozwijał się w duchu miłości, wzajemnego zrozumienia i poszanowania.

W homilii ks. Proboszcz nawiązał do słów św. Jana Pawła, który podczas pielgrzymek do Ojczyzny wielokrotnie zwracał się do rolników. Zachęcał do wierności tradycjom przodków i do tworzenia chrześcijańskiej kultury wsi. Pragnął, aby to wielkie dziedzictwo zostało zachowane dla przyszłych pokoleń żyjących na ojczystej ziemi.

Dekoracje dożynkowe podczas Mszy SwMogliśmy podziwiać w kościele okazałe i misternie wykonane dekoracje oraz nową koronę dożynkową, które zawdzięczamy naszym uzdolnionym paniom Rachowiczankom.

Te Ich prace kryją w sobie nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw, ale też wdzięczność za zbiory, a przede wszystkim symbolizują mozolną pracę i codzienną troskę mieszkańców wsi oraz ich głębokie przywiązanie do naszej śląskiej tradycji.

Na ten temat czytaj więcej:

Korony dożynkowe i ich symbolika

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice