Nabożeństwo majowe w Grocie oraz spotkanie wspólnotowe zorganizowane przez CARITAS

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 21 maja 201819:29

Wczoraj, 20 maja o godz.15 odbyło się tradycyjne N a b o ż e ń s t w o  m a j o w e w Grocie oraz spotkanie wspólnotowe zorganizowane przez nasz parafialny CARITAS. Wzięły w nim liczny udział całe rodziny, również te wielopokoleniowe z niemowlętami, a także wiele młodych osób.

„Ekipa Caritasu” tradycyjnie przygotowała stoły i ławki i stoiska ze słodkościami, kawą herbatą, zimnymi napojami i grill z kiełbaskami. Dochód z ich sprzedaży miał na celu zasilić fundusz pomocowy  Caritasu  Parafii.
Orkiestra z Rachowic i gra naszego p. Organisty na elektrycznych organach  wzbogaciły i nadały nabożeństwu podniosły charakter.

Podczas plenerowego nabożeństwa szczególnego znaczenia nabierają słowa pieśni „i co czuje i co żyje niech z nami sławi Maryję”. Sławi wraz z nami Maryję cała przyroda wiatr szumem, ptaki śpiewem. A wraz z nimi ku niebu popłyną nasze radości i troski, prośby i podziękowania, które przynieśliśmy na nasze plenerowe, modlitewne majowe spotkanie. A któż lepiej niż Ona nas zrozumie…. a Jej skuteczne pośrednictwo sprawia, że osobiste sprawy, troski, niedole codziennego życia trafiają przed Oblicze Jej Syna i Boga Ojca.

Po nabożeństwie przy dźwiękach orkiestry rozpoczęła się część biesiadno-wspólnotowa, która mogłaby trwać i trwać. Szczególnie zadowolone były dzieciaki, które „szalały” po terenie okalającym grotę.
Pozostajemy pod wrażeniem przeżyć jakich dostarczyła nam wczorajsza uroczystość, ale nie sposób nie wyrazić uznania dla wspaniałych ludzi dobrej woli, którzy swoją pracą i wysiłkiem przyczynili się do tak perfekcyjnie zorganizowanej uroczystości.

Nabożeństwo majowe w Grocie 2018 – zdjęcia

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice