Niedziela Słowa Bożego

E-strona Sołectwa Rachowicesobota, 22 stycznia 202214:42

Papież Franciszek postanowił, że 3. Niedziela Zwykła roku liturgicznego będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W 2022 r. Niedzielę Słowa Bożego będziemy przeżywać 23 stycznia.

Apostoł Paweł w 2 Liście do Tymoteusza 3,16-17 (Słowo Życia) podaje definicję Słowa Bożego: „Cała Biblia została napisana pod natchnieniem Boga, jest bezcennym źródłem poznania prawdy i zrozumienia, co w naszym życiu jest złe. Naprowadza nas na właściwą drogę i pomaga postępować zgodnie z Bożą wolą. On sam ją nam darował, by nas wychować i uzdolnić do dobrego życia, pożytecznego dla wszystkich ludzi.”

Biblia jest czymś więcej niż tylko Księgą do studiowania. Jest Księgą, którą trzeba stosować. Musimy codziennie poświęcać trochę czasu na studiowanie Słowa, uczenie się go na pamięć, a następnie zastanowienie się: „Jak dzisiaj mogę to zastosować w swoim życiu?” Jeśli na przykład Biblia mówi, byśmy się o nic nie martwili, powinniśmy pomyśleć: „Panie, co to oznacza? Jak mogę przeżyć dzień dzisiejszy i o nic się nie martwić? W jaki praktyczny sposób mogę to zrobić? Proszę Cię o pomoc i prowadzenie”. Chrystus powiedział: „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”.

Kluczem do zmiany naszego życia i pokonania problemów dzięki Słowu Bożemu jest kochanie, studiowanie i rozważanie tego Słowa. Nic nie pomoże bardziej w pokonaniu problemów życiowych niż spędzanie długich godzin na rozważaniu Słowa Bożego. Prorok Jeremiasz powiedział, że gdy otrzymywał słowa Boże, pochłaniał je i stawały się one dla niego rozkoszą i radością jego serca.

 

Źródło: https://parafia-gorzanka.pl/2021/01/23/24-stycznia-niedziela-slowa-bozego/ 

http://www.radiopielgrzym.pl/czym-jest-slowo-boze.html
starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2024 by Rada Sołecka Rachowice