Nowenna pompejańska

E-strona Sołectwa Rachowicesobota, 7 października 202317:49

Nowenna pompejańska to jedna z najbardziej znanych współcześnie modlitw. Niektórzy nazywają ją „pompejanka” lub „nowenna nie do odparcia”, z uwagi na słowa Maryi, która złożyła specjalne obietnice związane z odmawianiem tych modlitw.
Nowenna pompejańska trwa 54 dni i opiera się na różańcu. Napisał ją bł. Bartolo Longo, a zaaprobował papież Leon XIII.
W 1879 r. błogosławiony Bartolo Longo śmiertelnie zachorował na dur brzuszny. Gorliwie modlił się przed obrazem Matki Bożej Pompejańskiej, jednocześnie pisząc nowennę błagalną. Dziewiątego dnia cudownie wyzdrowiał. Wkrótce napisał drugą modlitwę: nowennę dziękczynną.
Pięć lat później zdarzył się cud w arystokratycznej rodzinie w Neapolu. Fortunatina Agrelli cierpiała na nieuleczalne ataki padaczki. Ta kobieta miała wizję Maryi, która dała jej obietnicę, że wyzdrowieje, kiedy odmówi 3 nowenny błagalne i 3 dziękczynne (te napisane przez Bartola Longo). I rzeczywiście doszło do cudu. Maryja dała też obietnicę, że każdy, kto będzie modlić się w podany sposób, otrzyma potrzebne łaski. Dlatego to nabożeństwo jest nazywane „nowenną nie do odparcia”. Jak odmawiać tę modlitwę znajdziesz używając dołączonego kodu QR:

Źródło: https://pompejanska.rosemaria.pl
starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2024 by Rada Sołecka Rachowice