Odbyło się tradycyjne „Majowe w Grocie”

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 26 maja 201412:24

IMGP9201W ubiegłą niedzielę 25 maja,  odbyło się tradycyjne  „Majowe w Grocie”, czyli uroczyste nabożeństwo majowe połączone z imprezą charytatywną, zorganizowane przez nasz „Caritas Parafialny”.

Cel Majówki jest, co roku taki sam. Zbiera się w ten sposób fundusze na pomoc potrzebującym, niepełnosprawnym, seniorom i rodzinom wielodzietnym.  A także dzięki temu mogą być dokonane dopłaty do kolonii dla dzieci, których rodziców inaczej nie byłoby stać na wysłanie ich na wakacje.

Charakter takiej uroczystości to szczególne powiązanie klimatu wiary i maryjnego 20140525_150336kultu, z radością, jaką daje obcowanie z naturą w maju.  Kiedy w ten piękny obraz przyrody wtopi się obrazek rodzin gromadzących się na radosnej modlitwie, wszystko zdaje się idealnie ze sobą harmonizować. To oczywiście jedynie odczucie estetyczne. Sens nabożeństw jest o wiele głębszy, ale dostrzeżenie zwykłego piękna może w pewien sposób pomóc nam w jego zrozumieniu. Można potraktować nabożeństwa majowe, jako czas przebudzenia w wierze. Okres radości i dziękczynienia. Dziś do „majówek” nie przywiązujemy tak dużej wagi jak nasi dziadkowie. Kwestia innych czasów i zmian światopoglądowych. Jednak nikt nie zaprzeczy, że na stałe wpisała się ona w polską tradycję i religijność.

Uroczystość uświetniły występy dzieci z rachowickiego Przedszkola prowadzonego przez p. Edytę Mazur oraz Dęta Orkiestra z Rachowic. Ponieważ w dniu następnym przypadał Dzień Matki, więc program artystyczny przygotowany przez nasze Przedszkolaki był pomyślany pod kątem wyrażenia miłości naszym mamom:

Patrz film:  Występy Przedszkolaków na „Majówce w Grocie”

20140525_150612Majówkowe spotkanie przy stołach wzbogaciły i urozmaiciły potrawy z grilla, słodkości oraz kawa i herbata, napoje chłodzące i nawet piwo. Pogoda szczególnie dopisała w tym dniu. Dziękujemy wszystkim obecnym Rachowiczanom i naszym Gościom za liczne przybycie. Artystom dziękujemy za bogaty program artystyczny. Również dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli  przygotować  tę uroczystość.

Album zdjęć:  Majowe w grocie 25.05.2014

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2023 by Rada Sołecka Rachowice