Straż Pożarna

powstanie OSPOchotnicza Straż Pożarna w Rachowicach ma bogatą tradycję – jest najstarszą organizacją. Powstała w 1888r  i  było to wtedy jednym z większych miejscowych uroczystych wydarzeń.

kopia kopia zd3W dniu utworzenia OSP oficjalny udział zgłosiło 28 członków.

 

 

 

 

 

Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek” –  jest to hasło wszystkich strażaków w Polsce i również przyświeca działalności naszej rachowickiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

SONY DSC  SONY DSCSONY DSC
Sołtys i Rada Sołecka pragną tą drogą podziękować wszystkim strażakom za  ich zaangażowanie, za prace na rzecz jednostki, na rzecz naszej wioski, za czynne uczestnictwo w akcjach ratowniczo-gaśniczych, za gotowość operacyjno–techniczną, za stałe podnoszenie poziomu wiedzy pożarniczej i specjalności strażackich wśród młodzieży strażackiej.

Dziękujemy za działalność kulturalno-oświatową, za organizację imprez dla naszych dzieci, za upowszechnianie, w szczególności wśród członków, kultury fizycznej i sportu.

Również dziękujemy za działania na rzecz ochrony środowiska i wspomaganie rozwoju społeczności lokalnej na naszym terenie oraz za aktywne i skuteczne zabezpieczanie różnego typu imprez.

Dużą popularność ma  strona internetowa OSP, w której są informacje o naszej straży i o całej miejscowości.

Zapraszamy na stronę internetową OSP:  klikając tutaj

oraz na  Facebooka:    klikając tu

Copyright ©2024 by Rada Sołecka Rachowice