Parafialna pielgrzymka na Górę Świętej Anny 2015

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 17 sierpnia 20158:05

DSC06834W piątek 14.08.2015, rano o 4.30 wyruszyła z Rachowic sprzed kościoła piesza pielgrzymka parafialna na Górę Świętej Anny.. Wyruszających na pielgrzymi szlak pobłogosławił ks. Wikary. Na trasę wyruszyło 53 pielgrzymów . Na miejscu dołączyli do nich inni pielgrzymi, którzy z powodu upału, wieku, czy względów zdrowotnych przybyli własnymi  środkami lokomocji.  Łącznie w pielgrzymce wzięło udział  140 osób z naszej parafii (Rachowice, Sierakowice, Goszyce) .  Obchodom parafialnym na Górze Św. Anny  przewodniczył ks. Proboszcz.

Zdjęcia z pielgrzymki są do obejrzenia poniżej:

Parafialna pielgrzymka na Górę Św. Anny  2015

Góra Świętej Anny przyciąga wielu ze względów religijnych – jest to sanktuarium Babci Jezusa, odwiedzane przez pielgrzymów od 500 lat.

Stanowi także atrakcję, jako pomnik historii oraz ze względu na walory geograficzne.

O św. Annie, matce Maryi i babci Jezusa Chrystusa, nie znajdziemy żadnych informacji w księgach Pisma Świętego. Ewangelie milczą na jej temat. Mówią o niej natomiast pisma apokryficzne, pochodzące z początków chrześcijaństwa. Apokryfy nie należą do ksiąg natchnionych, ale w swojej treści, oprócz opisów legendarnych i baśniowych, zawierają informacje prawdziwe, przekazywane przez Tradycję Kościoła. Najwięcej wiadomości o św. Annie znajdziemy w Protoewangelii Jakuba i Ewangelii Pseudo-Mateusza.

Więcej o Świętej Annie czytaj tutaj:  Żywot Świętej Anny

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2024 by Rada Sołecka Rachowice