Parafialny Dzień Seniora i Chorych

E-strona Sołectwa Rachowiceczwartek, 13 sierpnia 201520:48

Dzień Seniora 5.08.2015Jak co roku na początku sierpnia dobył się Parafialny Dzień Seniora i Chorych. Tym razem przypadł na dzień 05.08.2015 r. Starsi wiekiem Parafianie a i nie rzadko również chorzy zgromadzili się o godz. 10.00 na Mszy Świętej, którą sprawował ks. Proboszcz . Homilię wygłosił ks. Wikary , który w pełnych optymizmu słowach zachęcał do Bożej radości, mimo różnych dolegliwości, chorób czy starości; podkreślając ogromne znaczenie wartości cierpienia ofiarowanego za siebie, innych czy wspólnotę Kościoła. Następnie księża udzielili Sakramentu Chorych.

Po Mszy św. seniorzy przeszli do salki parafialnej na sympatyczne spotkanie przy kawie, herbacie i domowych ciastach upieczonych przez Panie z Parafii, które również pięknie przygotowały cały ten poczęstunek. Ksiądz Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Paniom za pomoc w przygotowaniu dnia Seniora jak również za ofiarowane ciasto.
Zdjęcia z uroczystości są do obejrzenia poniżej:
Parafialny Dzień seniora 2015

 Światowy Dzień Chorego obchodzony jest corocznie 11 lutego. Ustanowił go papież Jan Paweł II w dniu 13 maja 1992 roku. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża Poniżej zamieszczony jest tekst Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego:
Orędzie Papieża Franciszka na XXIII Światowy Dzień Chorego 2015 r

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2023 by Rada Sołecka Rachowice