Pasterka w rachowickiej grocie

E-strona Sołectwa Rachowicesobota, 26 grudnia 202019:17

W tym roku ze względów pandemicznych nasi parafianie i ich znajomi uczestniczyli w  wyjątkowej Pasterce w  Rachowickiej Grocie.
Uczestnicy zostali poproszeni  o zabranie ze sobą: krzesełek by zachować odpowiedni dystans, także zapalniczek potrzebnych na zakończenie liturgii, książeczek do nabożeństwa „Droga do nieba”, oraz adwentowych latarek.Kapłani prosili szczególnie, żeby  odpowiednio ciepło się ubrać.
Przed rozpoczęciem nabożeństwa młodzież wprowadziła zebranych w przeżycie Pasterki.Tak zorganizowana Pasterka była bezpieczną formą uczestnictwa we mszy a szczególnym jej walorem było to, że odbywała się w plenerze, wśród pól, tak jak to było podczas Narodzin Pana Jezusa.
Msza miała  większy zasięg, gdyż była transmitowana na żywo, aby   umożliwić  uczestniczenie  w niej wszystkim osobom, które z różnych względów były zmuszone do pozostania w domu.  Miało to jeszcze jeden walor, albowiem to niemal historyczne wydarzenie zostało zarejestrowane, co jest szczególnie cenne, bo każde słowo było ważkie, a oprawa muzyczna przebogata.
Atmosfera uroczystości była podniosła i wzruszająca.
Mamy za co dziękować naszym duszpasterzom: za Ich pomysł i realizację tego wielkiego przedsięwzięcia. Oczywiście wspomógł Ich cały sztab ludzi dobrej woli, kompetentnych, fachowych, pomocnych w wysiłku fizycznym przy trudnych pracach technicznych.

Uczestniczyłam w pasterce jako osoba będąca w izolacji przed ekranem komputera ze wzruszeniem i odczuciem  wielkości i doniosłości  tego niezwykłego wydarzenia. Było  za co dziękować Bogu.

Poniższe zdjęcia zostały zapożyczone z postu Gościa Niedzielnego:

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice