Październik miesiącem modlitwy różańcowej

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 5 października 201510:32

Modlitwa na różańcu W tym tygodniu, we środę, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Przez cały rok a szczególnie w październiku, możesz modlić się różańcem. Miej zawsze różaniec przy sobie – i módl się tą wspaniałą, prostą modlitwą w każdym miejscu! Niech słowa świętego papieża Jana Pawła II będą dla Ciebie dobrą zachętą: Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.
W różańcu powtarzamy wielokrotnie Zdrowaś Maryjo. Czy taka modlitwa podoba się Bogu? Pamiętamy, że Jezus ostrzega, byśmy na modlitwie nie byli gadatliwi jak poganie, którzy myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie mamy być do nich podobni, skoro jak słyszymy dalej, wie Ojciec nasz, czego nam potrzeba, wpierw zanim Go poprosimy. To prawda, że Pan Bóg nie potrzebuje, byśmy powtarzali Mu w kółko te same słowa, zwłaszcza gdy Go o coś prosimy. Ale Zdrowaś Mario jest innym typem modlitwy – bardziej adoracyjnym. I w tym wypadku to nam trzeba czasu, żeby słowa przeniknęły do naszego wnętrza…
Modlitwa różańcowa może być dopełnieniem naszego trwania w Chrystusie. Przecież w centrum modlitwy jest Jezus. Jego wysławiamy i błogosławimy, zwracając się do Maryi: błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Imię Jezus, objawione Maryi przez anioła, kryje w sobie całą tajemnicę Syna Bożego, znaczy bowiem: Bóg zbawia. Moc tego imienia jest tak ogromna, że Apostołowie mogli dokonywać uzdrowień w imię Jezusa, co wyjaśnia czwarty rozdział Dziejów Apostolskich: I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice