Plenerowa Droga Krzyżowa w Rachowicach

E-strona Sołectwa Rachowiceczwartek, 15 marca 201822:32

We wtorek 13 marca odbyła się plenerowa droga krzyżowa w Rachowicach. Dopisała pogoda – było ciepło i słonecznie. W drodze krzyżowej uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Rachowic ale również Sierakowic i Goszyc. Bardzo licznie dopisała młodzież i dzieci. Modlitewne spotkanie pod przewodnictwem księdza Proboszcza oraz księdza Sebastiana rozpoczęło się przy grocie Matki Boskiej. Teksty rozważań poszczególnych stacji drogi krzyżowej zostały przygotowane i czytane przez strażacką młodzież. Księża przewodniczyli modlitwom przy stacjach na zmianę. Krzyż był niesiony przez grupy mężczyzn, kobiet, młodzież, dzieci, małżonków i duchownych.
Przebycie wcale nie łatwgo szlaku drogi krzyżowej można potraktować jako wyzwanie, jako możliwość fizycznego poczucia drogi krzyżowej w inny sposób niż zazwyczaj. Przeżycie duchowe takiej drogi krzyżowej stało się możliwe dzięki wewnętrznemu zaangażowaniu jej uczestników.
Na zakończenie kapłani poświęcili krzyże, z którymi na to wydarzenie przybyli parafianie (były to małe krzyże przyniesione z domu lub pamiątkowe krzyże przygotowane specjalnie na tą okazję przez p. Józefa Glagla).
Serdeczne podziękowania dla wszystkich parafian z Rachowic, Sierakowic i Goszyc, którzy poświęcili swój cenny czas i przybyli na to wyjątkowe wielkopostne wydarzenie. Specjalne podziękowania należą się osobom, które przygotowywały to wydarzenie, a nie chcą się ujawnić :) oraz wszystkim osobom z obsługi: kapłanom, dziewczynom prowadzącym śpiew, osobom czytającym rozważania, strażakom za przygotowanie trasy, rozłożenie krzyży i obsługę nagłośnienia oraz wszystkim tym, którzy w inny sposób przyczynili się do organizacji pierwszej Plenerowej Drogi Krzyżowej w Rachowicach„.

Parafialna plenerowa Droga Krzyżowa w Rachowicach – zdjęcia

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice