Prymicje brata Symeona wyrazem wspólnoty i dziękczynienia

E-strona Sołectwa Rachowiceniedziela, 1 marca 201514:00

imagesM18LHQ22 Ksiądz Proboszcz Ogłosił datę Prymicji brata Symeona, które odbędą się 12.04.2015. Będzie to wielkie święto całej parafii, a jednoczenie wielkie wyróżnienie dla naszej wioski. Doczekaliśmy się tego zaszczytu po 200 latach oczekiwania. Tym większa będzie chrześcijańska radość związana z tym świętem i tym bardziej będzie wyjątkowe przeżycie Mszy św. Prymicyjnej. Zgodnie nie tylko ze zwyczajem, ale i mocą dekretów diecezjalnych Prymicję celebruje się w swojej rodzinnej parafii, pośród wiernych, wśród których się żyło i wzrastało. Jest to wyjątkowe wydarzenie w życiu parafii, zarówno dla wiernych, jak i duchownych a zarazem wielka radość z faktu, że to z pośród nas i naszej  wspólnoty parafialnej Bóg wybrał sobie kapłana. To łaska dla nas, bo ten nasz kapłan będzie się szczególnie za nas modlił. Żaden wysiłek nie jest za duży, żeby upiększyć uroczystość prymicyjną. Być może także dzięki niej, Bóg jeszcze kogoś spośród nas powoła do swej służby.

 Dlatego niech ten czas będzie stanowił szczególną sposobność dla ukazania chrześcijańskiej kultury świętowania.
Dla wszystkich, którzy będę brać udział w przygotowywaniach uroczystości niech będzie sposobnością do ukazania umiejętności przeżywania ważnych dla Parafii wydarzeń w klimacie pogody ducha, chętnego zaangażowania z kulturą i pomysłowością w przygotowaniach.

Ksiądz Proboszcz zapraszał: „włączmy się nie tylko w dekoracją drogi i kościoła, ale też pomagajmy rodzinie księdza prymicjanta w innych potrzebach –  aby w ten sposób pracą i modlitwą dziękować Bogu za kapłana z naszej parafii”.

Więcej o prymicjach: czytaj tutaj

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2024 by Rada Sołecka Rachowice