Prymicje Neoprezbitera Symeona Błogosławieństwem Bożym dla całej parafii

E-strona Sołectwa Rachowiceśroda, 15 kwietnia 201515:52

Błogosławieństwo prymicyjne Ojca Symeona W dniu 12.04.2014 cała parafia p.w. Trójcy Świętej świętowała prymicje brata Symeona Masarczyka, który przyjął święcenia kapłańskie dzień wcześniej z rąk szafarza święceń  ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca w Bazylice Mniejszej Zakonu Braci Mniejszych w Katowicach Panewnikach

My parafianie dziękujemy Bogu za dar uczestnictwa w świętowaniu prymicji – tej niepowtarzalnej uroczystości w życiu naszego Neoprezbitera Symeona Masarczyka. Świętując jednoczenie mieliśmy tę świadomość, że w prymicjach chodzi o cos więcej, o uczczenie kapłaństwa Jezusa Chrystusa, w którym Prymicjant uczestniczy, oddając nam siebie, całe swe życie.

Uroczystość przebiegała zgodnie z planem i według tradycji polskiej:

Neoprezbiter przed Mszą świętą prymicyjną poprosił swoich rodziców o błogosławieństwo na drogę, drogę pójścia za Panem, drogę prowadzenia wiernych do Boga.

Po błogosławieństwie kapłan ubrany w szaty liturgiczne wyruszył w procesji ze swego domu do kościoła parafialnego, by celebrować Eucharystię. Towarzyszyli Mu współbracia, kapłani, najbliższa rodzina, zaproszeni goście i wierni z całej parafii. Zbliżającą się do świątyni procesję przywitały dzwony kościelne, a w progu świątyni  ks. Proboszcz z krzyżem Chrystusa i wodą świeconą.

Rozpoczęła się uroczysta Msza święta. Przy ołtarzu naszemu kapłanowi towarzyszyli Jego współbracia, zaproszeni do wspólnej modlitwy.

Eucharystia, która jest dziękczynieniem była sprawowana, jako dziękczynna Panu Bogu za dar kapłaństwa.

Ksiądz Proboszcz Jerzy Pudełko przywitał swojego parafianina – kapłana w świątyni, która jest jego rodzinnym domem Bożym. Był to szczególnie wzruszający moment, bo oto, brat Symeon, który dotąd posługiwał przy ołtarzu, teraz przy Nim stoi i sam odprawia świętą Liturgię. Kazanie wygłosił kapłan związany z Neoprezbiterem i poproszony o to przez Niego – ojciec Witosław Sztyk OFM, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Panewnikach.

Na koniec przyszedł czas na życzenia: przedstawicieli O S P Rachowice, szkolnych kolegów i koleżanek, rady parafialnej oraz burmistrza naszej gminy p. Marcina Stronczka.

Załączamy tutaj życzenia:  Od kolegów dla księdza Szymona

Na koniec Eucharystii zostało udzielone błogosławieństwo prymicyjne.

Szczególną uwagę wiernych skupiła oprawa muzyczna liturgii: muzyka organowa, instrumenty solowe, Orkiestra z Rachowic i pełen skupienia śpiew wiernych przeniknięte głęboką radością chrześcijańską.

Trzeba się radować i cieszyć, że Pan Bóg dał człowiekowi tak wielki dar, tak piękne i wyjątkowe powołanie, taką cudowną łaskę – kapłaństwo!

Tę radość przeżywaliśmy wspólnie z bratem Symeonem, Jego rodzicami i kolegami – braćmi zakonnymi podczas poczęstunku, ufundowanego dla całej parafii w olbrzymim namiocie festynowym przy pysznych kołoczach, kawie i występach kabaretu Kafliki.

Prymicyjna gloria szybko mija i zacznie się twarda, szara rzeczywistość codziennej kapłańskiej posługi – wyjazd Ojca Symeona do Afryki na misje.
Szczęść Boże Ojcze Symeonie – niech Cię Pan Bóg ma w swojej opiece.

Poniżej można obejrzeć zdjęcia:

 Uroczystosci prymicyjne Neoprezbitera Symeona 

 Poczęstunek prymicyjny dla Parafian

Na temat święceń – ze strony www.panewniki.franciszkanie.pl

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2023 by Rada Sołecka Rachowice