Rachowicki Dzień Seniora 2016

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 25 stycznia 20169:37

2016-01-24 15.23.39W dniu 24  stycznia odbyło się już kolejne „Spotkanie Seniorów 2016”,  ufundowane przez Sołtysa, Radę Sołecką i przy współudziale  organizacyjnym Leśnej Knajpki.
Co roku  grono osób biorących udział w  tym spotkaniu  powiększa się o nowe osoby. Miałam w tym roku zaszczyt i przyjemność znaleźć się w tym szacownym gronie. Przeżyłam niepowtarzalną atmosferę tej uroczystości niejako od wewnątrz. Jest to autentycznie radosne spotkanie nie tylko osób, ale i wspólnota przeżyć i uczuć.  Nawiązują się  sympatyczne rozmowy, wytwarzają relacje wzajemnych sympatii. Tematy dotyczą problemów aktualnych dla naszego wieku.  Odświętność takiego spotkania potęguje atmosfera karnawałowa, wspaniały wystrój sali i eleganckie  podanie do stołu: kawy , ciastek tortowych i lampek wina, a dla smakoszy piwa.
Wzruszające  były prezenty – wytwory pracy naszych artystek: Pań Weroniki i Marysi, które jak co roku zadbały o gustowną i niebanalną pamiątkę. Można sobie wyobrazić, że starsi uczestnicy mają pokaźniejszą kolekcję takich prezentów. Nie zabrakło też słodyczy będących uzupełnieniem prezentu.

Ukoronowaniem wieczoru był występ naszej Orkiestry Dętej  z Rachowic, która grając  znane i lubiane utwory  pobudzała do śpiewu i kołysania się w rytm melodii.

Nasze dusze  odmłodniały i wróciliśmy do domów jakby inni: staruszkowie

 Na prośbę  uczestników spotkania i w Ich imieniu oraz swoim własnym składam serdeczne podziękowania Organizatorom tej cennej uroczystości za trud i inwencję włożone w jej realizację.

Mamy nadzieję, że poniższe zdjęcia pozwolą na utrwalenie w pamięci tych niezapomnianych chwil:

Spotkanie Seniorów 2016 – zdjęcia

 

 

 

 

 

 

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice