Refleksje po przejściu pątników przez Rachowice

E-strona Sołectwa Rachowicepiątek, 8 sierpnia 201421:17

2014-08-08 09.15.04Jesteśmy wzbogaceni o nowe doświadczenie, jakiego doznaliśmy udzielając gościny pielgrzymce, która po długiej wędrówce (z powodu pobłądzenia na trasie) zawitała do nas na nocleg z 7 na 8 bm.

Wcześniej czytając informację dotyczącą przyjęcia przez naszą rachowicką społeczność  pielgrzymki, zastanawialiśmy się, co kryje w sobie nazwa: PIELGRZYMKA MŁODZIEŻY RÓŻNYCH DRÓG I KULTUR ORAZ RODZIN. Myśleliśmy – jacy to będą ludzie?
Teraz już wiemy – już ich poznaliśmy. Na tę pielgrzymkę zostali zaproszeni i wyruszyli ludzie , których celem i intencją jest wspólne umacnianie się w wierze na szlaku. Wiadomo, że taka pielgrzymka to jest  wydarzenie wiele wymagające od człowieka i domagające się samozaparcia. Trud poniesiony w zmaganiu się ze zmęczeniem i niedogodnościami  daje w pewnym sensie przygotowanie do podejmowania odważnych i odpowiedzialnych decyzji życiowych.
W takiej pielgrzymce biorą udział ludzie, którzy, dzięki właśnie nowej formie przeżywania katolicyzmu odwołującego się do doświadczenia pierwszych chrześcijan na nowo odkrywając Chrystusa, powracają do wspólnoty Kościoła.
Gdyby się zastanowić nad formą ekspresji tych osób, to wyczuwamy, że  ma ona na celu zaakcentować ich świadectwo autentycznej miłości do Boga i bliźniego, radykalizm i nadzwyczajny zapał religijny.
W tego typu pielgrzymce idą często osoby skupione we wspólnotach, co w czasach dzisiejszych stanowi znak, w jaki sposób można przyciągnąć człowieka do wiary. We wspólnocie ludzie przestają być samotni, nierozumiejący tego, co się dzieje, nie zdolni kochać. „Wiara może zawsze doprowadzić nas na nowo do Boga, nawet gdy nasz własny grzech wyrządza nam krzywdę.  Wiara potrafi zmienić życie ludzi, nawet jeżeli wydawałoby się, że są straceni dla Boga i społeczeństwa”.
Poszli dalej – a w naszych sercach pozostawili pieśń, którą śpiewali odchodząc:

Posłuchajmy: —> Psalm 95-Jeśli dziś usłyszycie Jego głos

Zdjęcia można obejrzeć tutaj—>Pielgrzymka z Ołomuńca do Częstochowy -Rachowice 2014

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2023 by Rada Sołecka Rachowice