Parafialne rekolekcje wielkopostne

E-strona Sołectwa Rachowicesobota, 23 marca 201920:23

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Emiliana Gołąbka ofm, który w tym roku przewodniczy naszym rekolekcjom wielkopostnym. Życzymy Ojcu mocy i światła Ducha Świętego na ten błogosławiony czas wewnętrznej odnowy.
Ksiądz Proboszcz przypomina, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne Rekolekcje oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

Zaproszenie
W piątek 29.03 w Rachowicach po mszy świętej w salce przy plebanii odbędzie się projekcja Misterium męki Pańskiej, która była przedstawiana w tamtym roku w Seminarium Duchownym w Opolu i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Po filmie odbędzie się krótkie świadectwo i możliwość rozmowy z dk. Mariuszem, który był reżyserem i pomysłodawcą tego dzieła.

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2023 by Rada Sołecka Rachowice