Rekolekcje Wielkopostne

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 13 marca 201715:53

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Krzysztofa Dulębę – Ojca Duchownego naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu, który w tym roku przewodniczy naszym rekolekcjom wielkopostnym. Życzymy Mu mocy i światła Ducha Świętego na ten błogosławiony czas wewnętrznej odnowy.

Rekolekcje z łac. recollectio znaczy wewnętrzne skupienie. W Kościele Katolickim cykl nauk dla wiernych, połączony niekiedy z innymi praktykami religijnymi, służący pogłębieniu wiary

                    Po co są rekolekcje?

Kiedyś jeden z parafian został zapytany, czy byłeś na rekolekcjach? Ten odparł: po co mi rekolekcje? Nikogo nie zabiłem, nie podpaliłem, modlę się, nie grzeszę – więc żyję w porządku wobec Pana Boga. Niech ci, co grzeszą idą na rekolekcje i do spowiedzi, ja tam nie mam z czego się spowiadać. Zapewne nie tylko ten jeden, ale wielu myśli podobnie. Czy ludziom wierzącym potrzebne są rekolekcje? Na to pytanie daje odpowiedź sam Pan Jezus i to własnym przykładem. No bo kto jak kto, ale On na pewno nie miał żadnego grzechu i tym bardziej nie musiał odprawiać rekolekcji. Tymczasem Ewangelie opisują, że po chrzcie w Jordanie Jezus udał się na pustynię i tam czterdzieści dni przebywał poszcząc i modląc się. Tam też jakby „nabierał mocy” do przeciwstawiania się diabłu, kiedy on zaczął Go kusić. Oczywiście Pan Jezus miał wystarczającą moc, by nie ulec złemu duchowi, a te jego rekolekcje na pustyni mają tylko nam pokazać, że trzeba czasem oderwać się od swoich codziennych zajęć, by na modlitwie, poszcząc i słuchając Słowa Bożego umacniać swoją wiarę.

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice