Relacja ze spotkania ze Strażakami z OSP Rachowice pod hasłem „Czad i Ogień”

E-strona Sołectwa Rachowicesobota, 23 listopada 201921:20

W dniu 21.11.2019 w salce przy plebanii odbyło się prewencyjne spotkanie
z mieszkańcami Rachowic i okolicznych miejscowości.
Jak widać na zdjęciach – był czad i ogień
Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą za strażaków, następnie dh Tomek przedstawił nam prezentację dotyczącą zagrożeń pożarowych w domach oraz tych związanych z tlenkiem węgla.
Była również okazja do spróbowania swoich sił w zgłaszaniu zagrożenia pod numerem 998 lub 112.
Kolejny punkt programu to mały quiz przeprowadzony przed dh Dominikę dotyczący wiedzy pożarniczej, w której do wygrania były drobne upominki.
Przy wejściu każdy z uczestników otrzymał także talon, a po prezentacji odbyło się losowanie, w którym główną nagrodą były dwie czujki tlenku węgla.
Kolejna część spotkania to pokaz palącego się oleju na patelni.
Prosimy nie powtarzać tego eksperymentu
Nasi druhowie Jacek i Szymon byli odpowiednio zabezpieczeni. A jak wykazała kamera termowizyjna – na patelni było prawie 200°C!
Każdy z uczestników miał możliwość zapoznania się ze sprzętem, którym dysponuje nasz jednostka. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie
W imieniu OSP Rachowice dziękujemy księdzu proboszczowi za udostępnienie salki oraz księdzu wikaremu za pomoc w organizacji.
Największe podziękowania należą się jednak wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zechcieli poświęcić swój czas na wspólny wieczór i spotkanie przy kawie i ciastku.

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2024 by Rada Sołecka Rachowice