Sołecki plan zagospodarowania terenu wokół stawku śródwiejskiego

Grzegorz Masarczykwtorek, 20 października 201512:03

stawek6W grudniu ubiegłego roku dzięki inicjatywie Sołectwa i finansowemu udziałowi Spółki Wodnej przystąpiono do oczyszczenia stawu śródwiejskiego. O tych pracach pisaliśmy na naszej stronie: https://rachowice.eu/?p=3621

Ta część planu została zrealizowana w całości. Drugą  częścią  wtedy tego planu było  zagospodarowanie terenu wokół stawku. Zdawaliśmy sobie sobie sprawę, że będzie to wiązało się z akceptacją Urzędu Gminy, a co za tym idzie od uwzględnienia naszej inicjatywy w gminnym budżecie finansowym na 2015 rok.

Plan sołecki dotyczący zagospodarowania terenu wokół stawku jest nadal aktualny. Aby dać Państwu możliwość realistycznego wyobrażenia sobie zagospodarowania tego terenu przedstawiamy poniżej wizualizację będącą zarysem koncepcji projektowej.  Na podstawie tej koncepcji będzie opracowany projekt techniczno- ekonomiczny dający podstawę do realizacji.

Toczą się rozmowy w sprawie finansów z Urzędem Gminnym, jak również staramy się pozyskać fundusze z innych źródeł. Głównym źródłem finansowania powyższej inwestycji będą jednak  środki oddane do dyspozycji Rady Sołeckiej czyli tzw. „fundusz sołecki”. Zdajemy sobie sprawę, że realizacja tego dużego przedsięwzięcia będzie musiała być przełożona na przyszły rok i ze względów  finansowych będzie musiała odbywać się etapami.

stawek1 stawek2 stawek3 stawek4 stawek5 stawek7

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice