Spotkanie rachowickich dzieci ze Św. Mikołajem

E-strona Sołectwa Rachowicewtorek, 9 grudnia 201412:19

IMGP9384Tegoroczne tradycyjne spotkanie ze Św. Mikołajem odbyło się w dniu 07.12.2014 r.,  w niedzielę na placu za świetlicą sołecką.
Na spotkanie przybyły dzieci  rachowickie jak również dzieci spoza Rachowic wraz z ich rodzicami, babciami i dziadkami.
Oczekujących na Św. Mikołaja  przywitał sołtys wsi Pan Grzegorz Masarczyk, zapraszając  do wspólnego przeżywania tego radosnego wydarzenia i zabawy.
Napięcie wyczekiwania spotęgował dźwięk syreny zbliżającego się samochodu pożarniczego, który przywiózł Świętego Mikołaja. Przywitany entuzjastycznie wystrzałami sztucznych ogni, oklaskami i wzruszającą podniosłą muzyką, Święty Mikołaj udał się w asyście aniołków na specjalnie przygotowane dla Niego miejsce, częstując zgromadzonych słodyczami.
Po przywitaniu się przystąpił do wręczania dzieciom paczek. Każde dziecko otrzymujące paczkę mogło na prośbę Mikołaja popisać się i wierszem czy modlitwą, bądź zaśpiewać kolędę lub ulubioną piosenkę.
Kiedy już wszystkie dzieci otrzymały prezenty, Święty Mikołaj zaprosił je do wspólnego tańca przy ognisku a następnie pożegnał się obiecując, że  za rok na pewno powróci i opuścił nas wozem strażackim żegnany pióropuszami sztucznych ogni.

Organizatorzy  „Spotkania ze Świętym Mikołajem” – Sołtys wraz  z Radą Sołecką Rachowic, kierują szczególne podziękowanie do naszego wiernego darczyńcy – Pana Dariusza Urbana -właściciela firmy URBAN-METAL, oraz do Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Rachowicach Pana Józefa Glagli, za użyczenie wozów strażackich i odpowiedzialne sprawowanie przez Strażaków obsługi technicznej, za oprawę muzyczną, przygotowanie i pilnowanie ognisk, przy których można było się ogrzać.

Serdeczne podziękowania należą się też wszystkim osobom, które ofiarnie przyczyniły się do przygotowania i przeprowadzenia tej uroczystości.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć i pobrać klikając: Album -Mikołaj 2014

Uwaga: Zdjęcia były robione przez trzy osoby i dlatego kolejność obrazów nie jest chronologiczna

 

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2023 by Rada Sołecka Rachowice