Spotkanie Seniorów 2017

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 23 stycznia 201719:34

Tradycyjnie, jak co roku odbyło się w Knajpce Leśnej „Spotkanie Seniorów 2017„, które tym razem przypadło na Dzień Babci. Niestety frekwencja  tym razem była nieco mniejsza – co może być wytłumaczone okresem wzmożonych przeziębień, albo   też być spowodowane wcześniej zaplanowanymi rodzinnymi uroczystościami związanymi ze dniami babci i dziadka.

Czas upływał szybko na rozmowie przy kawie z sernikiem, lampce wina i piwie. Każda z zaproszonych osób została obdarowana słodyczami i tradycyjnym upominkiem wykonanym ręcznie przez nasze  utalentowane Panie.

Atrakcją wieczoru i niespodzianką był występ pani Teresy Szymońskiej zwyciężczyni konkursu ”Ślązaczka Roku 2016″. Zaprezentowała nam monolog oparty na jej życiu i wspomnieniach. Tym konkursowym monologiem zachwyciła nas, za co serdecznie dziękujemy.

Więcej na temat pani Teresy można dowiedzieć się klikając poniższy link:

Teresa Szymońska – Slązaczka Roku

Ale to nie był koniec zafundowanych Seniorom atrakcji. Następnym punktem programu był koncert znanej i lubianej „Orkiestry Dętej z Rachowic”.

Ten wieczór spędzony w gronie naszych Seniorów można podsumować parafrazując słowa pani Teresy: … „było to w pewnym sensie święto Ślązaków, które stało się okazją do spotkania z ludźmi i pogadania”.

Sołtys i Rada Sołecka kierują szczególne podziękowania zaangażowanym osobom, które przyczyniły się do  zorganizowania Spotkania Seniorów jak również przyczyniły się do  uświetnienia tej uroczystości. Są to  panie: Weronika Morcinek, Maria Franik i Brygida Przybyła jak również radny Rady Miejskiej pan Józef Glagla. Dziękujemy również niezawodnej i zawsze życzliwej „Knajpce Leśnej”.

Szczególne podziękowania należą się naszej orkiestrze, której występy  niezmiennie budzą we wszystkich uczestnikach spotkań seniorskich ciepłe uczucia radości i wdzięczności.

Zdjęcia z Dnia Seniora 2017

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2020 by Rada Sołecka Rachowice