Spotkanie Seniorów 2018

E-strona Sołectwa Rachowiceponiedziałek, 22 stycznia 201820:37

Wczoraj 21-01-2018 odbyło się coroczne  tradycyjne spotkanie seniorów w Knajpce Leśnej zorganizowane przez Sołtysa i Radę Sołecką.

Wydaje się, że tym razem było nas jakby nieco mniej. Może dlatego, że w to niedzielne popołudnie zapowiedziały się do niektórych z nas wnuczęta chcąc uczcić święto babci i dziadka.
Przybyliśmy na to spotkanie uroczyście nastrojeni i wystrojeni ciesząc się, że znowu będziemy mogli spotkać się w tym samym co zwykle w gronie.

Uroczystość zagaił  radny powiatu p. Leszek Kołodziej. Wyraził żal z powodu odejścia naszego burmistrza p. Marcina Strączka a następnie nakreślił  perspektywy  obsadzenia stanowiska nowego włodarza gminy.

Nastąpiła część obdarowywania każdego seniora słodyczami i pamiątką wykonaną przez nasze artystki panie Weronikę i Marysię. Były to serca do powieszenia jako ozdoba na ścianie czy drzwiach, wykonane z orzechów włoskich. Organizatorzy jak zwykle zadbali o poczęstunek: kawa i herbata do ciasta a także lampka wina względnie piwo. Czas umilał nam koncert „Orkiestry dętej z Rachowic. I tu należy się nasze seniorów podziękowanie wszystkim tym wymienionym osobom, którym zawdzięczamy tę uroczystość.

Ktoś wpadł na pomysł włączenia telewizora i mogliśmy oglądać drużynowe mistrzostwa świata w lotach narciarskich, co absolutnie nie przeszkodziło  w słuchaniu muzyki, a okazało się to dodatkową atrakcją dającą poczucie komfortu jak u siebie w domu.

Mamy sygnały z zewnątrz, że nasze spotkania seniorów wzbudzają duże zainteresowanie wśród byłych mieszkańców Rachowic. W następnych latach pomyślimy o wystosowaniu zaproszeń dla takich miłych i chętnych gości.

I to nic, że będziemy starsi o rok, ale duchem dalej tacy sami młodzi.
Patrz poniżej zdjęcia z uroczystości:

Spotkanie Seniorów 2018

 

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice