Spotkanie z Mikołajem w ramach „I Rachowickiego Wieczoru Adwentowego”

Grzegorz Masarczykśroda, 12 grudnia 201814:17

W dniu 09.12.2018r. odbył się „I Rachowicki Wieczór Adwentowy”, który był jednocześnie spotkaniem ze Świętym Mikołajem. Było to zupełnie inne niż wszystkie dotychczasowe tego typu wydarzenia. Szczególnie trafny był wybór lokalizacji nad malowniczym stawkiem w środku wsi. Patrz zdjęcia:

Wieczór Adwentowo-Mikołajowy nad stawkiem w Rachowicach

Mimo kapryśnej pogody dzieci stawiły się licznie i punktualnie – i zgodnie z programem przystąpiły do przygotowywania świątecznych ozdób m.in. ręcznego dekorowania bombek oraz robienia łańcuchów. Atrakcją samą w sobie dla dzieci było podziwianie jak druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej zawieszają te ozdoby na  choince wspinając się po drabinach.
O godzinie 16.00 Burmistrz Sośnicowic Leszek Kołodziej dokonał uroczystego włączenia świątecznej iluminacji placyku wokół stawku przy akompaniamencie orkiestry dętej i wystrzałach fajerwerków.
Rozpoczęły się występy: orkiestry dętej oraz przedszkolaków z Rachowic.
Na krótko przed godziną 17.00 przybył najbardziej wyczekiwany Gość przez wszystkich uczestników – Św. Mikołaj
Jak się okazało grzecznych dzieci było około 110, które zostały obdarowane prezentami.
Następnie poproszono św. Mikołaja o wylosowanie nagród głównych w loterii fantowej. Wygrane stanowiły m.in. stroiki świąteczne, okolicznościowe kubki oraz przystrojona żywa choinka.
Mieszkańcy zgodnie orzekli, że była to nad wyraz udana i okazała impreza – zachwycająca i bogata w atrakcje i dziękują ofiarnemu sztabowi młodych osób, skupionych wokół OSP, którzy od kilku miesięcy poświęcili swój wolny czas na przygotowanie tego wydarzenia. Wdzięczność należy się także darczyńcom, którzy ufundowali nagrody loterii fantowej oraz atrakcje kulinarne. Szczególne podziękowania należą się głównemu sponsorowi imprezy, którym niezmiennie od ponad 20 lat jest firma Urban-Metal z Rachowic.
Nie byłoby tak ogromnej radości organizatorów z sukcesu udanej imprezy, gdyby nie cudowna frekwencja dzieci i ich rodziców bądź opiekunów oraz mieszkańców Rachowic a nawet okolicznych sołectw, którzy zechcieli w to deszczowe popołudnie przybyć na „I Rachowicki Wieczór Adwentowy”.

Zdjęcia: Weronika Król Photography
starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2024 by Rada Sołecka Rachowice