Spotkanie ze Św. Mikołajem – będzie co wspominać

E-strona Sołectwa Rachowicewtorek, 5 grudnia 201722:06

W dniu 03/12/2017 r. o godz. 15.00 na placu przed remizą OSP Rachowice odbyło się „Spotkanie ze św. Mikołajem” Było to nie lada przeżycie dla najmłodszych mieszkańców naszego sołectwa ale i też ich rodziców i dziadków. Nasi strażacy zadbali o przygotowanie miejsca powitania św. Mikołaja, a także przywieźli go szczęśliwie i z honorami do zgromadzonych przed remizą dzieci.

Zimowa, śnieżna sceneria, wspaniała oprawa muzyczna, piękne dekoracje, płonące pochodnie, gorąca herbata i ciasteczka, ognisko przy którym można było się ogrzać stworzyły niezwykle radosny a zarazem podniosły charakter tej uroczystości. Dzieci bardzo mocno przeżywały ten moment, kiedy św. Mikołaj rozdawał im upragnione prezenty. Każde dziecko dostało też odblaskowe opaski bezpieczeństwa ufundowane przez Sołtysa i Radę Sołecką. Zabawom i wspólnym pląsom z Mikołajem nie byłoby końca, lecz Mikołaj musiał jeszcze w tym dniu odwiedzić też i inne dzieci . Żegnano go przy rozbłyskujących się na niebie racach.

Rachowickie dzieci wraz z rodzicami dziękują św. Mikołajowi za te wspaniałe chwile i niezapomniane spotkanie z Nim.

Zdajemy sobie sprawę, że było to możliwe dzięki wspólnemu wysiłkowi OSP Rachowice, Sołectwa i wielu osób wymienionych w poniższym sprawozdaniu OSP.

„Gorące podziękowania należą się następującym osobom:

– p. Bartłomiejowi Jerzy – za udostępnienie oświetlenia scenicznego,

– p. Januszowi Wyciślok – za udostępnienie podestu,

– p. Brygidzie Krotofil – za przygotowanie pomocników św. Mikołaja – aniołków,

– p. Monice Glagla – za prowadzenie imprezy,

– p. Grzegorzowi Masarczyk – za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia

oraz wszystkim strażakom OSP oraz Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej za kilkudniowe przygotowanie scenerii świątecznej.

Kilkanaście godzin przygotowań, kilka spotkań organizacyjnych, mnóstwo pomysłów i kilkanaście wspaniałych osób, dla których organizacja spotkania ze św. Mikołajem to była czysta przyjemność! To właśnie bez tych osób (oraz osoby robiącej zdjęcia i prowadzącej imprezę) dzisiejsze wydarzenie nie miałoby miejsca!!! Bardzo cieszymy się, że tak licznie przybyliście na dzisiejsze spotkanie ze św. Mikołajem. Dziękujemy za słowa uznania i każdy przejaw sympatii w naszym kierunku. To właśnie dla takich chwil warto się poświęcić”

Zdjęcia udostępniono poniżej:

Przygotowania do spotkania ze św. Mikołajem i przebieg uroczystości – zdjęcia wyk. OSP Rachowice

Radosne chwile ze św. Mikołajem

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2024 by Rada Sołecka Rachowice