Tydzień biblijny

E-strona Sołectwa Rachowiceniedziela, 10 kwietnia 201615:46

Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy Wszystkich do szczególnego wsłuchania się w słowa Pisma Świętego w ten nadchodzący tydzień. Hasłem przewodnim tegorocznego Tygodnia Biblijnego są słowa: „Chrzest – nowe życie w Chrystusie„.

Dawna bibliaLectio divina – metoda osobistego studium Pisma Świętego

Mnisi znali dwa sposoby medytacji Słowa Bożego: ruminatio przetrawianie Słowa Bożego poprzez jego ciągłe powtarzanie oraz lectio divina – Bożą lekturę, w której chodziło o to, aby wszystkie słowa Biblii rozumieć jako drogę do Boga, jako opis drogi duchowej. Kluczowe jest tu pytanie:, kim jestem, co jest tajemnicą mojego życia, kim i czym stałem się dzięki Jezusowi Chrystusowi? Kiedy bowiem poprzez medytację poczuję, kim jestem, zmieni się także moje działanie w świecie.

Kilka uwag o miejscu modlitwy, czasie oraz pozycji modlitewnej.

  1. Miejsce – idealne to kościół czy kaplica z wystawionym Najświętszym Sakramentem. W praktyce będzie to każde miejsce, w którym znajdziemy, choć odrobinę wyciszenia.
  2. Czas – przynajmniej kwadrans. Dobrze, jeśli będzie to pół godziny. Pora dnia nie jest istotna, ważne tylko, byśmy byli przytomni i w czasie modlitwy nie zasnęli.
  3. Pozycja w czasie modlitwy – godna i wygodna. Można klęczeć, siedzieć na małej ławeczce, można też zwyczajnie usiąść na wygodnym krześle przy stole.

Czytajmy biblię

 

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2020 by Rada Sołecka Rachowice