Uroczystość Bożego Ciała

E-strona Sołectwa Rachowicewtorek, 17 Czerwiec 201412:56 Dodaj odpowiedź

20130530_093356W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Wyjdziemy na ulice naszych miejscowości w uroczystej procesji eucharystycznej. Niech Chrystus błogosławi „ naszym zagrodom i rodzinom” i obdarza nas pokojem. Nasz udział w tej procesji niech stanie się publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest wśród nas, i w naszym życiu. Procesja przypomina nam też, że jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie pielgrzymuje w drodze do domu Ojca w niebie. Naszym Panem i Przewodnikiem jest sam Chrystus, który pochyla się nad nami i na trudnych drogach naszego życia chce nas wspierać swoim Ciałem i Krwią. Uwielbiajmy Go za ten wielki dar.20130530_093408

Zapraszamy do licznego udziału wszystkich Parafian. Zabierzmy książeczki do nabożeństwa, aby włączyć się w śpiew.

Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.

Tradycyjnie przez kolejne osiem dni, w dni dawnej oktawy Bożego Ciała, po mszy św. wieczornej odbędą się procesje z Przenajświętszym Sakramentem dookoła kościoła. Na zakończenie w przyszły czwartek błogosławieństwo wianków i ziół.

Ksiądz Proboszcz prosi o przygotowanie ołtarzy i przyozdobienie naszych ulic i domów. Podobnie też jak w zeszłym roku zaprasza: dzieci do sypania kwiatów, górników i młodzież do sztandarów i feretronów, prosi też orkiestrę aby nam pomogła w śpiewie w czasie procesji.

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Brak odpowiedzi - dodaj swoją:

Dodaj odpowiedź


Copyright ©2019 by Rada Sołecka Rachowice