Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

E-strona Sołectwa Rachowiceczwartek, 31 maja 201818:36

W dniu dzisiejszym (31-05-2018r), w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, idąc w procesji ulicami naszej miejscowości oddaliśmy cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi, zanosząc jednoczenie błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach rozważaliśmy słowo Boże. czynnym udziałem w procesji Bożego Ciała, w atmosferze modlitwy wyraziliśmy publiczne wyznanie naszej wiary: do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.
Pięknie sens tej Uroczystości oddał ks. Józef Tischner: „W Eucharystii i poprzez Eucharystię dokonuje się coś istotnego: Bóg staje się bezustannie naszym Bogiem. On nasz a my Jego. Niezwykłe doświadczenie Miłości staje się udziałem każdego, kto wchodzi w komunię z Bogiem. Stajemy wobec perspektywy odzyskania świata. Nasz świat nabiera nowego sensu. Nasz bliski staje się naprawdę naszym bliźnim. Śmierć nie straszy unicestwieniem a bliźni zdradą. Gdy wraca Miłość, świat jakby na nowo się zaczyna.”
Udział w procesji jest także świadectwem wiary żywej i pragnienia pójścia za Jezusem.

Cztery ołtarze, wyznaczające trasę procesji Bożego Ciała, symbolizują cztery Ewangelie, cztery żywioły i cztery strony świata, a więc i panowanie Chrystusa nad całym światem.

Zwyczaj sypania kwiatków przyjął się dlatego, że kwiaty są symbolem i znakiem miłości i wdzięczności każdego z nas wobec Boga, który przychodzi w swej obecności do nas słabych i grzesznych.

Na zakończenie procesji ks. Proboszcz podziękował mieszkańcom za tak liczny udział w uroczystości, za przygotowanie ołtarzy i przyozdobienie naszych ulic i domów, za udział dzieci sypiących kwiatki. Podziękował również górnikom, młodzieży niosącej sztandary i feretrony, jak i też orkiestrze towarzyszącej w czasie procesji.
Po powrocie do kościoła udzielił specjalnego błogosławieństwa.
Zaprasił w oktawie Bożego Ciała na mszę św. i procesję, dzieci 1-szo Komunijne w swoich strojach i ze świecami.

Fotoreportaż z uroczystości Bożego Ciała

 

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2021 by Rada Sołecka Rachowice