Wielkanoc 2018 – Życzenia Świąteczne

Grzegorz Masarczyksobota, 31 Marzec 201813:59 Brak odpowiedzi

Plenerowa Droga Krzyżowa w Rachowicach

E-strona Sołectwa Rachowiceczwartek, 15 Marzec 201822:32 Brak odpowiedzi

We wtorek 13 marca odbyła się plenerowa droga krzyżowa w Rachowicach. Dopisała pogoda – było ciepło i słonecznie. W drodze krzyżowej uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Rachowic ale również Sierakowic i Goszyc. Bardzo licznie dopisała młodzież i dzieci. Modlitewne spotkanie pod przewodnictwem księdza Proboszcza oraz księdza Sebastiana rozpoczęło się przy grocie Matki Boskiej. Teksty rozważań poszczególnych stacji drogi krzyżowej zostały przygotowane i czytane przez strażacką młodzież. Księża przewodniczyli modlitwom przy stacjach na zmianę. Krzyż był niesiony przez grupy mężczyzn, kobiet, młodzież, dzieci, małżonków i duchownych.
Przebycie wcale nie łatwgo szlaku drogi krzyżowej można potraktować jako wyzwanie, jako możliwość fizycznego poczucia drogi krzyżowej w inny sposób niż zazwyczaj. Przeżycie duchowe takiej drogi krzyżowej stało się możliwe dzięki wewnętrznemu zaangażowaniu jej uczestników.
Na zakończenie kapłani poświęcili krzyże, z którymi na to wydarzenie przybyli parafianie (były to małe krzyże przyniesione z domu lub pamiątkowe krzyże przygotowane specjalnie na tą okazję przez p. Józefa Glagla).
Serdeczne podziękowania dla wszystkich parafian z Rachowic, Sierakowic i Goszyc, którzy poświęcili swój cenny czas i przybyli na to wyjątkowe wielkopostne wydarzenie. Specjalne podziękowania należą się osobom, które przygotowywały to wydarzenie, a nie chcą się ujawnić :) oraz wszystkim osobom z obsługi: kapłanom, dziewczynom prowadzącym śpiew, osobom czytającym rozważania, strażakom za przygotowanie trasy, rozłożenie krzyży i obsługę nagłośnienia oraz wszystkim tym, którzy w inny sposób przyczynili się do organizacji pierwszej Plenerowej Drogi Krzyżowej w Rachowicach„.

Parafialna plenerowa Droga Krzyżowa w Rachowicach – zdjęcia

Plenerowa Droga Krzyżowa drogami gruntowymi Rachowic

E-strona Sołectwa Rachowicepiątek, 2 Marzec 201812:26 Brak odpowiedzi

Już od dłuższego czasu młodzież skupiona wokół OSP chciała zrealizować pomysł zorganizowania Plenerowej Drogi Krzyżowej poprowadzonej gruntowymi drogami naszej miejscowości. W tym roku dojdzie to do skutku.
Szczegóły dotyczące przebiegu trasy Drogi Krzyżowej zawarte są w załączonym planie i na plakacie.
Ks. Proboszcz zaprasza we wtorek o godz. 17.00 na  DROGĘ KRZYŻOWĄ w plenerze czyli od Groty do Kościoła w Rachowicach. …”serdecznie zapraszam całą parafię a więc mieszkańców Sierakowic, Goszyc i Rachowic jak również dzieci i młodzież na wspólną modlitwę nie będzie wtedy osobnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościołach i mszy św. szkolnej, proszę przygotować sobie odpowiednie obuwie, może latarki, zbierzmy z sobą krzyżyk może być nasz domowy ze ściany mieszkania albo inny na końcu nabożeństwo zostaną poświęcone.

 

Potwierdzenie godziny rozpoczęcia warsztatów robienia kwiatów z krepiny

E-strona Sołectwa Rachowicepiątek, 2 Marzec 201812:17 Brak odpowiedzi

UWAGA:
W związku z uściśleniem  przez ks. Proboszcza godziny nabożeństwa rekolekcyjnego w niedzielę, potwierdzamy, że godzina rozpoczęcia warsztatów robienia kwiatów z krepiny  nie ulega zmianie czyli będzie taka jak ustalono wcześniej – 16.00.

Copyright ©2018 by Rada Sołecka Rachowice