Rachowickie spotkanie ze św. Mikołajem

Grzegorz Masarczykwtorek, 10 20 grudnia1921:59 Brak odpowiedzi

8 grudnia  do Rachowic zawitał ,jak co roku , Święty Mikołaj. Na placyku na stawkiem , w pięknej scenerii  wśród ponad setki dzieci  miły gość spędził ponad dwie godziny. Były rozmowy, prezenty, śpiewy, tańce. Rozradowane buzie dzieci , uśmiechy na twarzy rodziców którzy towarzyszyli swoim pociechom-świadczyły o radosnej atmosferze jaka panowała podczas tego spotkania..

Spotkanie mogło dojść do skutku dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli. Serdeczne podziękowania dla sponsora całej imprezy-niezmiennie od ponad 20 lat- Firma Urban-Metal. Serdeczne dzięki dla całej Rady Sołeckiej, dziękuję Monice i Tomkowi Glagla , muzyka oraz prowadzenie spotkania stworzyło wspaniałą atmosferę-dziękuję. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w fizyczną pomoc , by mógł stanąć namiot, zabłysnąć lampki, za dekoracje, poczęstunek no i obsługę wszystkich przybyłych na to spotkanie.

Do zobaczenia za rok!

Relacja ze spotkania ze Strażakami z OSP Rachowice pod hasłem „Czad i Ogień”

E-strona Sołectwa Rachowicesobota, 23 20 listopada1921:20

W dniu 21.11.2019 w salce przy plebanii odbyło się prewencyjne spotkanie
z mieszkańcami Rachowic i okolicznych miejscowości.
Jak widać na zdjęciach – był czad i ogień
Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą za strażaków, następnie dh Tomek przedstawił nam prezentację dotyczącą zagrożeń pożarowych w domach oraz tych związanych z tlenkiem węgla.
Była również okazja do spróbowania swoich sił w zgłaszaniu zagrożenia pod numerem 998 lub 112.
Kolejny punkt programu to mały quiz przeprowadzony przed dh Dominikę dotyczący wiedzy pożarniczej, w której do wygrania były drobne upominki.
Przy wejściu każdy z uczestników otrzymał także talon, a po prezentacji odbyło się losowanie, w którym główną nagrodą były dwie czujki tlenku węgla.
Kolejna część spotkania to pokaz palącego się oleju na patelni.
Prosimy nie powtarzać tego eksperymentu
Nasi druhowie Jacek i Szymon byli odpowiednio zabezpieczeni. A jak wykazała kamera termowizyjna – na patelni było prawie 200°C!
Każdy z uczestników miał możliwość zapoznania się ze sprzętem, którym dysponuje nasz jednostka. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie
W imieniu OSP Rachowice dziękujemy księdzu proboszczowi za udostępnienie salki oraz księdzu wikaremu za pomoc w organizacji.
Największe podziękowania należą się jednak wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zechcieli poświęcić swój czas na wspólny wieczór i spotkanie przy kawie i ciastku. (więcej…)

Obudź czujność- czad i ogień czycha

E-strona Sołectwa Rachowicesobota, 16 20 listopada1917:14

Ks. Wikary wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Rachowicach zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na spotkanie pt. „Czad i ogień – obudź czujność” w dn. 21.11.2019 o godz. 18:45 do salki przy plebani w Rachowicach po czwartkowej Mszy Świętej! .
Podczas spotkania odbędzie się krótka prelekcja nt. zagrożeń pożarowych w domu oraz pokaz gaszenia palącego się tłuszczu.
Dla uczestników przewidziana jest mała loteria i drobny poczęstunek. Przy  herbacie czy kawie porozmawiamy o niebezpieczeństwach z jakimi można się spotkać w obecnej porze roku. Czas trwania wydarzenia ok. 60min.
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem

Grzegorz Masarczykśroda, 13 20 listopada1921:18

Copyright ©2019 by Rada Sołecka Rachowice