Msza Święta w intencji chorych i uroczyste spotkanie u ks. Proboszcza

E-strona Sołectwa Rachowiceczwartek, 2 Sierpień 201821:49 Brak odpowiedzi

W dniu  02-08-2018 odbyła się Msza Święta , podczas której  został udzielony sakrament „Namaszczenia Chorych” wszystkim chorym i ludziom starszym naszej Parafii.
Sakrament chorych jest obrzędem przejścia. Pozwala przekraczać sytuacje graniczne: z choroby do uzdrowienia, ze śmierci do życia wiecznego.
Sakrament namaszczenia chorych bardzo często kojarzony jest z przygotowaniem chorego na śmierć. Nic bardziej mylnego – sakrament ten ma pomóc choremu w powrocie do zdrowia. Sakrament umacnia i pomaga w znoszeniu, cierpień związanych z chorobą czy starością w duchu chrześcijańskim. Umacnia i pomaga w bólu, cierpieniu, którym towarzyszy zwykle lęk, niepokój, a nawet strach oraz przykre uczucia bezradności, samotności, niezrozumienia, odrzucenia…; daje również przebaczenie grzechów, przywraca zdrowie.
Jezus w sakramencie chorych uzdrawia przede wszystkim ducha, psychikę.
Jak kiedyś Chrystus z wielką troską odwiedzał chorych, by podnosić ich na duchu i uzdrawiać, tak obecnie przychodzi w osobie kapłanów, aby chorego umocnić, przebaczyć i przygarnąć. .. Czułe namaszczenie świętym olejem ma w sobie coś tkliwego, kobiecego, macierzyńskiego. Przyjmując sakrament namaszczenia chorych, spotykamy Jezusa jako Ojca i Matkę, który wspiera nas swą męską siłą, a jednocześnie po macierzyńsku bierze w ramiona. Spotkanie z Nim rodzi pewność, że przechodząc ze świata ziemskiego do niebieskiego, będziemy czuć macierzyńską miłość, którą otula nas Bóg (A. Grün).
W Liście św. Jakuba czytamy: „Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone” (Jk 5,14).
Sakramentu chorych udziela się przez namaszczenie czoła i rąk chorego olejem chorych, z towarzyszącymi słowami modlitwy:
„Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego.
Pan, który odpuszcza ci grzechy, niech cię wybawi i łaskawie podźwignie.”

Tradycyjnie jak co roku ks. Proboszcz zaprosił wszystkich  uczestników mszy do salki na spotkanie przy kawie, napojach chłodzących i ciastach domowej roboty, upieczonych i podarowanych przez ofiarne  i życzliwe Parafianki.
Przygotowaniem i organizacją przyjęcia zajęły się panie – zdjęcie obok.
Piękna muzyka w wykonaniu naszego pana Organisty wypełniała serca zaproszonych gości radością i wdzięcznością za dar  wspólnotowego bycia razem.
Seniorzy dziękują ks. Proboszczowi, Paniom obsługującym i wszystkim innym Osobom chcącym zachować anonimowość, za wspaniałe przyjęcie, za dar serca i za uczucie ciepła, jakiego zaznali będąc tak hojnie i serdecznie goszczonymi.

Zdjęcia z uroczystości udzielenia sakramentu „Namaszczenia chorych” w parafii p.w. Trójcy Świętej

wyk. Elżbieta Jaszczuk:

Materiały źródłowe:
Życie Kościoła – Siedem Sakramentów Świętych,
Posted by Jezuici| 12 września 2014 | Aktualności | Namaszczenie i co dalej?
Materiały opracowane przez: ks. Damiana Napieracza

Festyn w Rachowicach 2018 – wspomnienia

E-strona Sołectwa Rachowiceczwartek, 5 Lipiec 201821:50 Brak odpowiedzi

Tegoroczny rachowicki Rodzinny Festyn odbył się 30 czerwca. Został zorganizowany przez Radę Sołecką oraz z Knajpkę Leśną..
Organizatorzy z wielką dbałością zapewnili o rozrywkę  dorosłym i dzieciom.
Spędziliśmy czas przy występach zespołów rozrywkowych:
” Klaudia i Kasia Chwołka” i ” Mateusz Troll i Przyjaciele”, który w dalszej części grał do tańca do późnych godzin wieczornych..
Dzieciom zapewniono możliwość darmowego „wyszalenia się” do woli na nadmuchiwanych „niebosiężnych” zjeżdżalniach.
Tradycyjnie jak zawsze mieszkańcy Rachowic ale i również goście zostali poczęstowani kawą i rozmaitymi pysznymi, świeżymi kołoczami. Przez cały czas można było posilić się grillowanymi krupniokami i kiełbasą oraz chłodzącymi napojami a nawet piwem. Knajpka Leśna również udostępniła swój ogród, gdzie w zaciszu przy stolikach można było spotkać się i porozmawiać ze znajomymi.
Załączony fotoreportaż pokazuje dodatkowe atrakcje jak strzelnica, stoiska gdzie można zakupić było pamiątki i zabawki dla dzieci a także lody i różne słodkości
Zorganizowanie tego wielkiego przedsięwzięcia zawdzięczamy ofiarnemu zaangażowaniu Sołtysa i członków Rady Sołeckiej oraz właścicielom „Knajpki Leśnej”.
Organizatorzy dziękują wszystkim Osobom zaangażowanym do pomocy przy pracach organizacyjnych i obsłudze tego wielkiego przedsięwzięcia.

Zdjęcia z Festynu w Rachowicach 2018

Festyn w Rachowicach 2018 – zapraszamy

E-strona Sołectwa Rachowicesobota, 23 Czerwiec 201812:26 Brak odpowiedzi

Życzenia dla Taty

E-strona Sołectwa Rachowicesobota, 23 Czerwiec 201811:58 Brak odpowiedzi

Który tato nie czułby się wzruszony i szczęśliwy, czytając takie oto życzenia od dorosłego  dziecka.
„Dzisiaj Dzień Taty ! Mojego Taty ! I wszystkich Ojców na świecie ! Niosę dla Taty z ogródka kwiaty… Zarzucę Tacie na szyję ciepłe ręce… Powiem do ucha : Tatku, posłuchaj… Chcę Cię uściskać… nic więcej…

Tato,
Dziękuję za miłość, troskę i opiekę. Dziękuję za cudowne wspomnienia z dzieciństwa i wspólne radosne chwile. Życzę zdrowia, pogody ducha i uśmiechu na każdy dzień!”

Copyright ©2018 by Rada Sołecka Rachowice