Zabytkowy spichlerz może podnieść atrakcyjność Rachowic

Grzegorz Masarczykpiątek, 19 czerwca 201519:30

Spichlerz w Rachowicach zdj. archiwalneSpichlwrz w Rachowicach rok 2000Spichlerz w Rachowicach rok 2004Jakiś czas temu zwrócili się do Sołectwa studenci studiów stacjonarnych magisterskich II stopnia, wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, którzy pod nadzorem dr inż. Antoniny ŻABY, w ramach projektu z przedmiotu „Ochrona dziedzictwa kulturowego w budownictwie” zajmowali się wykonaniem projektu utrzymania rachowickiego  zabytkowego spichlerza znajdującego się w pobliżu kościoła.
W związku z tym zostaliśmy zaproszeni na prezentację tego projektu, w której wziął udział przedstawiciel Sołectwa.
Celem prezentacji było przedstawienie szczegółów projektu, a w tym sporządzonej dokumentacji technicznej obiektu z oceną stanu technicznego, ustalenie niezbędnego zakresu prac konserwatorskich oraz zaproponowanie sposobu wykorzystania spichlerza zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców Rachowic.

Poniżej załączam przekazane nam z Politechniki materiały oraz krótką ankietę, którą po wypełnieniu proszę dostarczyć do sklepu „u Judyty”.

Prezentacja-Spichlerz Rachowice,

Spichlerz w Rachowicach (artykuł)

Ankieta o spichlerzu w Rachowicach (można sobie wydrukować)

Z góry dziękuję za wykazanie zainteresowania i zaangażowane propozycje, dzięki którym nasze Rachowice mogą zyskać na atrakcyjności.

Sołtys Grzegorz Masarczyk

starszy wpis: » « nowszy wpis:

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.

Copyright ©2024 by Rada Sołecka Rachowice